سال 1395 : سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

منو اصلی

پرداخت الکترونیک قبوض

لطفا به منظور مشاهده صورتحساب، شماره اشتراک 12 رقمی مندرج بر روی قبض گاز خود را در کادر زیر وارد نمایید.

مثال: 013000012345

لطفا برای اطلاع از آگهی برگزاری مناقصات آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کرده و کلید ثبت نام را فشار دهید .

 
 عضویت
 لغو عضویت

سامانه ارتباط با مشتریان

برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنیدقابل توجه مشترکین محترم گاز استان:
لطفا به منظور دریافت صورتحساب گاز از طریق پیامک، شماره اشتراک خود را به سامانه 
300019401 ارسال فرمایید.
با تشکر
تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیر عامل 
مقام معظم رهبری : این موضوع را هم ابلاغ کرده ام هم تاکید می کنم، تدابیر کارساز در باب پدافند غیر عامل را عملی کنید. مقام معظم رهبری : پدافند غیر عامل مثل مصونیت سازی بدن انسان است. از درون ما را مصون می‌کند. معنایش این است که ولو دشمن تهاجمی هم بکند و زحمتی هم بکشد و ضرب و زوری هم بزند، اثری نخواهد کرد.
1395/8/3 دوشنبه
....
برگزاری دوره آموزشی اصول اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی و تجزیه وتحلیل آن درشرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری دوره آموزشی اصول اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی و تجزیه وتحلیل آن در سالن آموزش شرکت گاز استان برگزار شد . خانم حبیب پور (رئیس واحد آموزش شرکت گاز استان ) هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء سطح علمی شرکت کنندگان در جهت آشنایی با روش اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی و تجزیه و تحلیل آن ذکر کرد و ابراز امیدواری نمود این دوره که با حضور 30 نفر از تکنسینها وکارشناسان بازرسی فنی و خوردگی و حفاظت از زنگ برگزار شده بتواند تاثیر بسزایی در جهت نگهداری بهینه و صحیح از شبکه های گازرسانی داشته باشد .
1395/6/29 دوشنبه
....
برگزاری پنجمین جلسه امور بهره برداری در شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری پنجمین جلسه هماهنگی امور بهره برداری با حضور مدیر عامل شرکت گاز استان در سالن جلسات این شرکت برگزار شد . سیامک حیدری (مدیرعامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری ) ضمن تشکر از همکاران گفت :نظر به این که تامین نقدینگی شرکت و اجرای پروژه های گازرسانی منوط به وصول مطالبات می باشد، همکاران می بایستی نهایت تلاش خود را با رعایت اصل احترام برای مشتریان سازمان در جهت وصول مطالبات معوقه بنمایند. وی همچنین تاکید کرد همه کارکنان مرتبط با موضوع پیمانهای مختلف قبل و بعداز شروع پیمانها می بایستی به صورت مستمر در خصوص مفاد پیمانها مطالعه دقیق داشته باشند و به نحوی برنامه ریزی کنند که نواقص پیمانهای گذشته در آینده تکرار نشود .
1395/6/28 يكشنبه
....
دیدار مدیرعامل شرکت گاز استان با نماینده ولایت فقیه و امام جمعه شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری همزمان با آغاز هفته ولایت سیامک حیدری ( مدیر عامل شرکت گاز استان ) با نماینده ولایت فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد دیدار کرد . آقای حیدری با ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد شرکت گاز در امر گاز رسانی و ارائه خدمات به مردم گفت : شرکت گاز استان با تکیه بر شعار گاز محور توسعه است در راستای محرومیت زدایی ،توسعه عدالت اجتماعی و.. .نهایت تلاش خود را در امر گازرسانی به اقصی نقاط استان نموده و کارنامه موفقی رادر این زمینه به ثبت رسانده است وی گازرسانی به مناطق محروم ،صعب العبور ، جنگلی و کوهستانی منطقه خصوصا دوآب صمصامی و بازفت را در نیز درهمین راستا اعلام کردو گفت :مسیر اجرای گازرسانی به منطقه سرآقاسید از سمت کوهرنگ و استان لرستان مورد برسی قرار گرفته و درحال پیگیری است وی از زحمات کلیه همکاران ذیربط در شرکت گاز قدردانی نمود .
1395/6/23 سه شنبه
....
بهره برداری از شبکه های گاز 17 روستای شهرستان اردل در استان چهارمحال و بختیاری همزمان با هفته دولت  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری ،همزمان با ششمین روز از هفته دولت از گازرسانی به 17 روستای عزت آباد ،دورک قنبری ،شکر آبادو...از بخش میانکوه دهستان شلیل و همچنین روستاهای ده کهنه هلو سعد ،تولدان علیا و سفلی و...از بخش میانکوه دهستان میانکوه، از توابع شهرستان اردل استان چهارمحال و بختیاری بهره برداری شد . جناب آقای قاسم سلیمانی (استاندار استان چهارمحال و بختیاری) در آیین افتتاحیه این طرحهابا اشاره به اقدامات بسیار ارزنده دولت تدبیر و امید در عرصه های مختلف گفت : در راستای محرومیت زدایی و ایجاد عدالت اجتماعی ،دولت طی سه سال گذشته در امر گازرسانی در استان هزینه ای معادل حدود 117 میلیارد تومان را در کارنامه خود ثبت کرده است.
1395/6/17 چهارشنبه
....
کسب رتبه ممتاز در زمینه حمایت از حقوق مصرف کنندگان توسط شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری در جشنواره شهیدرجایی سال 95 که در سالن غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرکرد برگزار گردید از بهترینهای دستگاههای اجرایی استان در زمینه های مختلف تجلیل شد . مهندس قاسم سلیمانی (استاندار استان چهارمحال و بختیاری ) ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از عملکرد خوب دستگاههای اجرایی استان در سال گذشته تقدیر کرد و گفت : خدمت رسانی مطلوب و شایسته به مردم انتظار دولت است و همه سازمانها می بایستی اهداف و برنامه های خود را همسو با این امر مهم تعریف نمایند.
1395/6/14 يكشنبه
....
تدوین استاندارد روشهای جلوگیری و کاهش اثرات تداخل برق ACدر خطوط لوله گاز  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری دوازدهمین جلسه کارگروه برق و حفاظت کاتدی مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با حضور اعضای کارگروه و تشکیل جلسات کارشناسی طی دوروز در شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد . مهندس سلیمیان (رئیس امور مهندسی و اجرای طرحهای شرکت گاز استان ) به نیابت از آقای سیامک حیدری (مدیرعامل شرکت گاز استان ) ضمن خوش آمدگویی به اعضای کارگروه ،با اشاره به پنجاه سالگی صنعت گاز و همچنین ورود به صده دوم حیات صنعت نفت و لزوم حفاظت و نگهداری بهینه از تجهیزات و تاسیسات شرکت ، به ویژه شبکه های گازرسانی به نقش ارزنده و مهم کارشناسان و متخصصین حوزه حفاظت کاتدی در این زمینه پرداخت و خواستار تشکیل جلسات تخصصی بیشتر برای مدیریت داراییها ی فیزیکی در این زمینه شد .
1395/6/13 شنبه
....
رونمایی از نسخه جدید سامانه خدمات پیشخوان دولت در شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری همزمان با آخرین روزهای هفته دولت ، در جلسه ای که با مسئولین دفاتر پیشخوان دولت مستقر در شهرکرد برگزار گردید از نسخه جدید برنامه سامانه خدمات پیشخوان دولت در امور مشترکین گاز رونمایی گردید . مهندس موسوی (مسوول هماهنگی فروش و خدمات مشترکین شرکت گاز استان ) به نیابت از مدیرعامل شرکت گاز استان (آقای سیامک حیدری )گفت : نظر به این که شرکت گاز یک شرکت دارای برند ، پیشرو و سرآمد درامر خدمات گازرسانی در سطح استان می باشد ،به تبع آن انتظار مردم نیز ...
1395/6/10 چهارشنبه
....
تقدیر از مدیرعامل شرکت گازاستان چهارمحال و بختیاری به عنوان مدیر موفق بسیجی  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری ،در جلسه یادواره شهید شاخص قشر کارمندی سال 95 که در هفته دولت و در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار شد ،از مدیران موفق بسیجی تجلیل به عمل آمد . حجت الاسلام و المسلمین دهقان با بیان این که همه شهدا مقام والایی دارند گفت :انتخاب شهید شاخص بر اساس معیارهایی صورت می گیرد که براین اساس امسال جهادگر بسیجی جان مراد محمودی از کارمندان جهاد کشاورزی استان به عنوان شهید شاخص انتخاب شده است وی ضمن بیان شاخصه های مهم این شهید والامقام از جمله صداقت ،شجاعت ، امانتداری و ...از همگان خواست ادامه دهنده راستین شهدای انقلاب باشند .
1395/6/7 يكشنبه
....
آغاز عملیات اجرایی طرحهای گازرسانی با اعتباری بالغ بر 224150 میلیون ریال در چهارمحال وبختیاری  
جناب آقای سیامک حیدری (مدیر عامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری )در جلسه هیئت مدیره که در سالن جلسات شرکت گاز استان برگزار شد از اعتبار 135450 میلیون ریالی پیش بینی شده مورد نیاز برای گازرسانی به 33 روستا در کل استان چهار محال و بختیاری جهت کلنگ زنی در هفته دولت سال 1395 خبرداد و گفت :پیش بینی می گردد این طرحها که همه از طرحهای ملی نیز محسوب می گردند تا پایان سال 96 مورد بهره برداری قرار گیرند . آقای حیدری ادامه داد : شرکت گاز استان با برخورداری 93 در صدی از گاز طبیعی تاکنون تعداد 38 شهراز 40 شهر خود و 420 روستا از 752 روستای خود را از نعمت گاز طبیعی برخوردار نموده و در حال حاضر تعداد مشترکین این استان بالغ بر 280 هزار مشترک با تعرفه های مختلف (خانگی ،تجاری ،صنعتی و...) می باشد .وی اذعان کرد : با اجرایی شدن این طرحها و بهره برداری از آنها پیش بینی می گردد تعداد 3200 مشترک به مجموع مشترکین استان اضافه گردد .
1395/6/1 دوشنبه
....
برگزاری جشن میلاد امام رضا (ع) در شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهار محال و بختیاری در راستای انجام فعالیتهای فرهنگی و به مناسبت فرخنده میلاد با سعادت امام رضا (ع) جشن میلاد این امام همام با حضور آقای سیامک حیدری (مدیر عامل شرکت گاز استان ) و جمع کثیری از کارکنان در محل نمازخانه شرکت گاز استان برگزار شد .
1395/5/25 دوشنبه
....
برگزاری همایش خانوادگی ،خانواده شاد و راهکارهای شاد زیستن در شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری، با برنامه ریزی واحد آموزش این شرکت همایش خانوادگی ،خانواده شاد و راهکارهای شاد زیستن در تالار کوه نور هتل پارسیان شهرکرد برگزار شد .
1395/5/23 شنبه
....
برخورداری 38 شهر و 420 روستای استان چهارمحال و بختیاری از نعمت گاز طبیعی  
آقای سیامک حیدری (مدیر عامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری ) در اولین نشست خبری خود که با اصحاب رسانه برگزار گردید از برخورداری 38 شهر و 420 روستای استان از نعمت گاز طبیعی خبرداد . آقای حیدری ضمن خیر مقدم به اصحاب رسانه و تبریک روز خبرنگار و میلاد امام رضا (ع) ،اطلاع رسانی صحیح و به موقع از عملکرد دولت در حوزه های مختلف و گزارش به مردم را موجب دلگرمی مردم به مسئولین و ...
1395/5/21 پنجشنبه
....
صعود به قله 4355 متری آزادکوه مازندران توسط گروه کوهنوردی مهرگان شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری گروه کوهنوردی مهرگان این شرکت به سرپرستی آقای خلیل هیبتیان و اعضای گروه (تیمور اسدی ،نادر یوسفی ،غلامرضا خلیل زاده ،ابراهیم عزیزی پور ،بهزاد راستی ،ایمان ابراهیمی ،یارعلی سلیمانی ،مصطفی باقری و خانمها علی اکبری و قاسمی ) در روزهای هفتم الی نهم مرداد ماه سال جاری عازم قله آزاد کوه مازندران شدند و در یک برنامه سه روزه و در مدت یک روز موفق به فتح این قله شدند .
1395/5/17 يكشنبه
....
تصویب 45 مصوبه در کمیته تخصصی حفاظت از زنگ وخودگی استان چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری در راستای حفاظت از خطوط انتقال ،توزیع ، شبکه و انشعابات فلزی گاز و با توجه به قدمت بالای 36 سال گازرسانی های انجام شده در برخی از مناطق استان به دستور آقای سیامک حیدری (مدیر عامل شرکت گاز استان ) برای اولین بار کمیته ای با عنوان کمیته حفاظت از زنگ و خوردگی در تاریخ 18/2/95 در شرکت گاز استان تشکیل شد .
1395/5/16 شنبه
....
نیاز به اعتبار بیست میلیارد تومانی در گازرسانی به دهستانهای بارز و میلاس شهرستان لردگان  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری در بازدید میدانی یک روزه که با حضور آقای سیامک حیدری (مدیر عامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری ) ،هیئت همراه و همچنین مهندس محمودیان مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری جهت گازرسانی به دهستانهای بارز و همچنین میلاس شهرستان لردگان صورت گرفت موانع ،مشکلات و نقشه راه گازرسانی به این مناطق مورد بررسی قرار گرفت .
1395/5/10 يكشنبه
....
بررسی موانع مسیر اجرایی خط انتقال دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ در بازدید میدانی  
جناب آقای سیامک حیدری ( مدیر عامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری ) در بازدید از پروژه خط انتقال دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ که به اتفاق مدیر کل راه و شهرسازی استان صورت گرفت از برخورداری استان از 5077 کیلومتر شبکه و بالغ بر یکصدو هفتادو هفت هزار انشعاب گاز خبرداد و اعلام نمود : در راستای خدمت رسانی به همشهریان عزیز ،شرکت گاز تمامی تلاش خود را در جهت ایجاد زیرساخت ها به منظور گازرسانی به اقصی نقاط شهرستان با اجرای خطوط انتقال ،تغذیه و توزیع به شهر بازفت و ان شاء الله در سال آتی گازرسا نی به روستاها را در دستور کار قرار داده است .
1395/5/2 شنبه
....
کسب گواهینامه سیستم مدیریت انرژی برمبنای استاندار د ISO 50001:2011 توسط شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری  
آقای سیامک حیدری (مدیر عامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری ) از کسب گواهینامه سیستم مدیریت انرژی برمبنای استاندارد 50001:2011 ISO خبرداد و گفت: شرکت گاز استان به عنوان یک شرکت پیشرو در خدمات گاز رسانی وبا اهتمام به رعایت حقوق تمامی ذینفعان و با توجه به استراتژیهای کلان تعریف شده در سازمان ، از تاریخ 1/12/93 با تشکیل کمیته مدیریت انرژی و برگزاری ممیزی انرژی در کلیه ساختمانهای شرکت گاز استان اقدام به استقرار سیستم مدیریت انرژی برمبنای ایزو 50001 نموده است .
1395/4/30 چهارشنبه
....
دیداراعضای شورای مرکزی و نمایندگان روابط عمومی استان با اصحاب رسانه در چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری به مناسبت در پیش بودن هفده مرداد روز خبرنگار و با تصویب شورای مرکزی روابط عمومی های استان چهارمحال و بختیاری شامل ( شرکت گاز ،شرکت برق ،اداره بیمه سلامت ،شهرداری و ...) برنامه اولیه نشست با اصحاب رسانه در دیدار با خبرگزاریها و روزنامه ها از جمله ایرنا ،ایسنا ،روزنامه جمهوری اسلامی ،اطلاعات و... برگزار گردید .
1395/4/29 سه شنبه
....
پدافند غیرعامل
توصیه های ایمنی در مورد زلزله
 • 1395/10/15 چهارشنبه توصیه های ایمنی در مورد زلزله
  الف: توصیه های ایمنی قبل اززلزله

  الف: توصیه های ایمنی قبل اززلزله
  1- منزل خودرابراساس اصول مهندسی زلزله بسازید و در این مورد از افراد متخصص بهره بگیرید.
  2- با صحبت در مورد زلزله، اعضای خانواده را با این پدیده آشنا کرده تا ترس حاصل از آن کاهش یافته و در نتیجه در هنگام بروز حادثه عملکرد صحیحی داشته باشند.
  3- در راستای امر فوق برای فرزندان کتاب و فیلم‌های آموزشی تهیه کنید و با هم آنها را بررسی کنید.
  4- با شرکت در کلاس‌های هلال‌احمر اصول کمک‌های اولیه را آموخته و به اعضای خانواده آموزش دهید.
  5- با مراکزی که در خصوص ایمن‌سازی فعالیت دارند، جهت کسب اطلاعات بیشتر ارتباط داشته باشید.
  6- جهت تبادل نظر با دبیران، بامدرسة فرزندان خود در ارتباط باشید.
  7- نقاط ضعف منزل را شناسایی کرده وآنهارفع کنید.
  8- نقاط امن منزل را به اعضای خانواده معرفی کنید. (مانند:زیر میزهای محکم، چارچوب در، کنار بعضی از دیوارهای داخلی، گوشة اتاق)
  9- نحوه‌ی پناه‌گیری را خود آموخته و به اعضای خانواده نیز آموزش دهید.
  10- راههای خروج اضطراری را به اعضای خانواده نشان دهید.
  11-در طی سال حداقل دو بار مانور زلزله را انجام دهید.
  12-شیشه را بانوار چسب یا نایلون‌های بی‌رنگ ایمن کنید.
  13- میز مطالعه و مبلمان را از پنجره دور کنید.
  14- لوازم سنگین مانند گلدان را از سقف آویزان نکنید و تا حد امکان لوازم پلاستیکی سبک را جایگزین لوازم شیشه‌ای کنید.
  15- لامپ‌های مهتابی را با حفاظ ایمن کنید.
  16- جعبة کمک‌های اولیه و کپسول آتش‌نشانی را تهیه کرده،‌ نحوة استفاده از آن را آموخته و به اعضای خانواده نیز آموزش دهید.
  17- لولة گاز و آب را به شیر برش خود کار مجهز کنید.
  18- بهتر است در منزل از آبگرم‌کن ایستاده استفاده کنید زیرا آب داخل مخزن آن بعد از زلزله بسیار مفید است و آن را توسط اتصالات مخصوص به دیوار محکم کنید.
  19- کیف ایمنی را تهیه کرده و در جای امن قرار دهید.
  20-مواد آتش‌زا و خطرآفرین را از خانه دور کنید.
  21-در مسیر پله‌ها و راهرو وسایلی مانند گلدان، سطل زباله و غیره قرار ندهید تا هنگام خروج اضطراری مشکل آفرین نباشند.
  22-برای هر یک از اعضای خانواده کارت شناسایی تهیه کنید؛ به‌طوریکه همیشه آن را به‌همراه داشته باشند. مشخصات کارت:
  - مشخصات فردی
  - آدرس منزل
  - تلفن(های) تماس ضروری
  - گروه خونی
  - بیماری خاص و داروی ویژه در صورت ابتلا

  ب: توصیه های ایمنی درهنگام زلزله
  1- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  2- به‌سمت درب خروج هجوم نبرید.
  3- ازآسانسور استفاده نکنید.

  ب-1- داخل منزل:
  1- به زیر میزرفته و با دو دست محکم پایه‌های میز را بگیرید.
  2-در چهارچوب در، گوشه اتاق و زیر ستون های اصلی نیز می‌توانید پناه بگیرید.
  3-اگر در طبقات زیرزمین هستید، در مکانی امن جای گرفته و تا پایان لرزش آنجا بمانید.
  4- در راه پله با دو دست سر را گرفته، بنشینید و خود را به یک سمت پله بکشانید و از بالا یا پایین رفتن بپرهیزید.
  5- از قفسه‌ها فاصله بگیرید.

  ب-2- داخل حیاط:
  1- ضمن حفظ آرامش از دیوار و ساختمان منزل فاصله بگیرید.
  2- در جای مناسب نشسته و با دو دست سر خود را بگیرید.

  ب-3- در خیابان:
  1- از ساختمان‌های بلند و تیرهای برق فاصله بگیرید و ضمن این کار مراقب اطراف نیز باشید. (مثل سایرافراد و اتومبیل‌ها و غیره)
  2- به فضای باز رفته و در مکانی امن پناه بگیرید.
  3- اگر فضای باز و امن در دسترس نبود، به کنار ماشین‌هایی که پارک شده‌اند بروید، بنشینید و با دو دست محکم از سر خود محافظت کنید.

  ب-4- در جاده:
  1- اگر در حال رانندگی هستید، با حفظ آرامش اتومبیل را هدایت کرده و در صورت امکان آن را در یک مکان مناسب پارک کرده و از آن فاصله بگیرید زیرا امکان برخورد سایر اتومبیل‌ها وجود دارد.
  2- اگر به‌عنوان مسافر در داخل اتومبیل یا اتوبوس حضور دارید، با دو دست، محکم صندلی یا میلة اتوبوس را گرفته و سر خود را به پایین خم کنید.
  توجه:
  • در هنگام زلزله درصورتی از جای خود حرکت کنید که مطمئن باشید، حداکثردر عرض 10 ثانیه به مکان امن خواهید رسید. در غیر این صورت در نزدیکترین مکانی که امنیت نسبی دارد پناه بگیرید.
  • درتمام حالات اگر نزدیک درب خروجی طبقه همکف هستید، با احتیاط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید و مراقب اشیاء پرتابی از ساختمان‌ها باشید.
  • در تمام حالات تا اتمام لرزش‌ها در جای خود ثابت بمانید و پس از آن ضمن اطمینان از سلامتی خود، با احتیاط از محیط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید.

  ج: توصیه‌های ایمنی بعد از زلزله
  1- خونسردی وآرامش خود را حفظ کنید.
  2- بعد از اتمام لرزش‌ها و پس از بررسی و اطمینان از وضعیت سلامتی خود، با احتیاط از محل خارج شوید و به محیط امنی بروید.
  3- اعضای خانواده که زیر آوار نمانده‌اند را پیدا کرده و از وضعیت سلامتی آن‌ها اطمینان حاصل کنید.
  4- در صورت آسیب‌دیدگی جزئی به‌کمک دیگران، خود را به‌صورت سرپایی مداوا کرده و سپس به کمک سایرین و زیر آوارماندگان بشتابید.
  5- مجروحین را بسیار با احتیاط حرکت دهید.
  6- از تجمع بی‌مورد در اطراف مجروحین بپرهیزید.
  7- به نیروهای انتظامی و هلال احمر کمک کنید و از دستورات آنها پیروی کنید.
  8-از وارد شدن به محل‌های نیمه تخریب بپرهیزید.
  9-به محض استشمام بوی گاز در صورت امکان فلکه اصلی را قطع کنید و اگر نتوانستید، فوراً محل را ترک کنید.
  10-آتش‌سوزی‌های کوچک را مهار کنید.
  11-جهت جلوگیری از شیوع بیماری‌، مواد آلوده را از محیط دور ساخته یا با خاک بپوشانید.
  12- از طریق رادیو ترانزیستوری از دستورات مسئولین مطلع شده و از آن‌ها پیروی کنید.
  13-مراقب پس‌لرزه‌ها باشید.
  14- مکانی امن را جهت استراحت و ذخیره مواد دارویی و غذایی آماده کنید.
  15- مواد دارویی و غذایی را به موقع و صحیح مصرف کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.
  16- در موارد بسیار ضروری، از تلفن استفاده کنید.
  17- جهت روشنایی محیط از چراغ قوه استفاده کنید زیرا روشن کردن کبریت ممکن است باعث انفجارشود. (به‌علت نشت گاز)
  18- بعد از زلزله ساختمان را مورد بررسی قرارداده و به محل‌های ترک خورده وارد نشوید و برای تعمیر آنها برنامه‌ریزی کنید.

  در پایان یادآور می‌شویم که ما زمانی از زلزله کمتر آسیب خواهیم دید که:
  ٭ساختمان براساس اصول مهندسی زلزله ساخته شده باشد.
  ٭٭اگر اقدامات قبل و حین زلزله با دقت انجام گرفته شده باشد، سپس اقدامات فوق می‌توانند به ماکمک کنند.
  ٭٭اگر اقدامات قبل و حین زلزله با دقت انجام گرفته شده باشد، سپس اقدامات فوق می‌توانند به ماکمک کنند.

  الف: توصیه‌های ایمنی قبل از زلزله
  1- به توصیه‌های ایمنی دبیران و والدین عمل کنید.
  2- پیشنهادهای مطرح شده در مدرسه را به خانه منتقل نمایید و بالعکس.
  3- در رابطه با زلزله و راه‌های مقابله با آن به‌صورت انفرادی یا گروهی مطالعه کرده و نتایج آن را به‌صورت مقاله، روزنامه دیواری، عکس، نقاشی، کاریکاتور و غیره به اطلاع سایرین برسانید.
  4- نقاط ضعف و قوّت مدرسه و خانه را بررسی کرده و آن را به مدیر مدرسه و والدین اطلاع دهید و جهت رفع نقایص به آنها کمک کنید.
  5- در ایام تابستان و اوقات فراغت، در کلاس‌های هلال‌احمر شرکت کنید.
  6- مکان‌های امن در کلاس و خانه را جهت پناه‌گیری در هنگام زلزله، بررسی کرده و به‌خاطر بسپارید. این مکان‌ها را به سایرین نیز معرفی کنید.
  7- مانور زلزله را حداقل دو بار در سال در مدرسه و خانه انجام دهید.
  8- روش‌های امداد و احیای حیات را از دبیران و افراد متخصص فرا گرفته و آن را به هم‌کلاسی‌ها و اعضای خانواده بیاموزید.
  9- به‌صورت انفرادی یا گروهی کیف ایمنی را تهیه کرده و در اختیار مدرسه قرار دهید.
  10-تهیه کیف ایمنی، جعبة کمک‌های اولیه و کپسول آتش‌نشانی را به والدین نیز پیشنهاد دهید.
  11-روش‌های مهار آتش را به خوبی فرا گیرید.
  12-مکان کنتور آب، برق، گاز را در خانه و مدرسه به‌خاطرسپرده تا در صورت لزوم نسبت به قطع آن‌ها اقدام کنید. (البته باید نحوة کار با آنها را نیز یاد بگیرید)
  13-در خانه هر گونه مادة آتش‌زا و خطرآفرین را به بیرون خانه منتقل کنید.
  14-در خانه و کلاس شیشه‌ها را با نوار چسب یا نایلون‌های بی‌رنگ ایمن کنید.
  15- لوازم سنگین را به طبقات پایین قفسه‌ها وکمدها انتقال دهید.
  16- قفسه‌ها و کمدها را به‌وسیلة بست‌های(L) ، به دیوار متصل کنید.
  17- بر روی لامپ‌های مهتابی جهت جلوگیری از سقوط آنها حفاظ قرار دهید.
  18- در راه پلّه و راهروی منزل، وسایلی مانند گلدان قرار ندهید تا هنگام خروج اضطراری مزاحمت ایجاد نکنند.
  ٭٭٭موارد فوق را در مدرسه نیز انجام دهید.
  19-موارد زیر را در یک کارت یادداشت کرده و در کیف مدرسه، کیف پول یا کیف گردنبند قرار دهید:
  - مشخصات فردی
  - آدرس منزل
  - تلفن(های) تماس ضروری
  - گروه خونی
  - بیماری خاص و داروی ویژه درصورت ابتلا
  20- با مراکز مرتبط با مسئلة زلزله، جهت کسب اطلاعات و راهنمایی‌های لازم ارتباط برقرار کنید و نتایج حاصل را به سایرین اطلاع دهید.

  ب: توصیه‌های ایمنی در هنگام زلزله
  1- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  2- به‌سمت درب‌ خروج هجوم نبرید.
  3- از دستورات معلم و والدین اطاعت کنید.
  4- از آسانسور استفاده نکنید.
  ب-1- داخل کلاس(اتاق):
  1- به زیر میز رفته و با دو دست محکم پایه‌های میز را بگیرند.
  2-در چهارچوب در، گوشه کلاس(اتاق) و زیر ستون‌های اصلی نیز می‌توانید پناه بگیرید.
  3-اگر در طبقات زیرزمین هستید، در مکانی امن جای گرفته و تا پایان لرزش آنجا بمانید.

  ب-2- داخل سالن:
  1- به گوشة سالن و یا زیر ستون‌های اصلی رفته و خود را به دیوار بچسبانید.
  2- در راه پله با دو دست سر را گرفته، بنشینید وخود را به یک سمت پله بکشانید و از بالا یا پایین رفتن بپرهیزید.

  ب-3- داخل آزمایشگاه، کارگاه وکتابخانه:
  1- ازقفسه‌ها فاصله بگیرید.
  2- به زیر میز رفته و ضمن گرفتن پایه‌های آن، از سر خود محافظت کنید.

  ب-4- داخل حیاط:
  1- ضمن حفظ آرامش از دیوار و ساختمان مدرسه فاصله بگیرید.
  2- در جای مناسب نشسته و با دو دست سر خود را بگیرید.

  ب-5- درخیابان:
  1-از ساختمان‌های بلند و تیرهای برق فاصله بگیرید و در ضمن مراقب اطراف باشید.(مثل سایر افراد و اتومبیل‌ها و غیره)
  2- به فضای باز رفته و در مکانی امن پناه بگیرید.
  3- اگر فضای باز و امن در دسترس نبود، در کنار ماشین‌هایی که پارک شده‌اند بروید، بنشینید و با دو دست محکم از سر خود محافظت کنید.
  توجه:
  • در هنگام زلزله درصورتی از جای خود حرکت کنید که مطمئن باشید، حداکثردر عرض 10 ثانیه به مکان امن خواهید رسید. در غیر این صورت در نزدیکترین مکانی که امنیت نسبی دارد پناه بگیرید.
  • درتمام حالات اگر نزدیک درب خروجی طبقه همکف هستید، با احتیاط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید و مراقب اشیاء پرتابی از ساختمان‌ها باشید.
  • در تمام حالات تا اتمام لرزش‌ها در جای خود ثابت بمانید و پس از آن ضمن اطمینان از سلامتی خود، با احتیاط از محیط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید.

  ج:توصیه های ایمنی بعدازلزله
  1- بعد از اتمام لرزش‌ها پس از بررسی و اطمینان از وضعیت سلامتی خود، با احتیاط از محل خارج شوید و به محیط امنی بروید.
  2- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  3- هم‌کلاسی‌ها و دبیر(یا اعضای خانواده که سالم هستند) را پیدا کرده و با هماهنگی عمل کنید.
  4- در صورت آسیب‌دیدگی جزئی، به‌کمک دیگران خود را به‌صورت سرپایی مداوا کرده و سپس به کمک سایرین بشتابید.
  5-از پراکنده شدن پرهیز کنید.
  6- مجروحین را بسیار با احتیاط حرکت دهید.
  7- از تجمع بی‌مورد در اطراف مجروحین بپرهیزید.
  8- به نیروهای انتظامی و هلال‌احمر کمک کنید و از دستورات آنها پیروی کنید.
  9-از وارد شدن به محل‌های نیمه تخریب بپرهیزید.
  10-به محض استشمام بوی گاز در صورت امکان فلکه اصلی را قطع کنید و اگر نتوانستید، فوراً محل را ترک کنید.
  11-آتش‌سوزی‌های کوچک را مهار کنید.
  12-جهت جلوگیری از شیوع بیماری‌، مواد آلوده را از محیط دور ساخته یا با خاک بپوشانید.
  13-از طریق رادیو از دستورات مسئولین مطلع شده و آنها را انجام دهید.
  14-مراقب پس لرزه‌ها باشید.
  15- مکانی امن را جهت استراحت و ذخیره مواد دارویی و غذایی آماده کنید.
  16- مواد دارویی و غذایی را به‌موقع و صحیح مصرف کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.
  17-در موارد بسیارضروری، از تلفن استفاده کنید.

  الف: توصیه‌های ایمنی قبل از زلزله
  1- به توصیه‌های ایمنی دبیران و والدین عمل کنید.
  2- پیشنهادهای مطرح شده در مدرسه را به خانه منتقل نمایید و بالعکس.
  3- در رابطه با زلزله و راه‌های مقابله با آن به‌صورت انفرادی یا گروهی مطالعه کرده و نتایج آن را به‌صورت مقاله، روزنامه دیواری، عکس، نقاشی، کاریکاتور و غیره به اطلاع سایرین برسانید.
  4- نقاط ضعف و قوّت مدرسه و خانه را بررسی کرده و آن را به مدیر مدرسه و والدین اطلاع دهید و جهت رفع نقایص به آنها کمک کنید.
  5- در ایام تابستان و اوقات فراغت، در کلاس‌های هلال‌احمر شرکت کنید.
  6- مکان‌های امن در کلاس و خانه را جهت پناه‌گیری در هنگام زلزله، بررسی کرده و به‌خاطر بسپارید. این مکان‌ها را به سایرین نیز معرفی کنید.
  7- مانور زلزله را حداقل دو بار در سال در مدرسه و خانه انجام دهید.
  8- روش‌های امداد و احیای حیات را از دبیران و افراد متخصص فرا گرفته و آن را به هم‌کلاسی‌ها و اعضای خانواده بیاموزید.
  9- به‌صورت انفرادی یا گروهی کیف ایمنی را تهیه کرده و در اختیار مدرسه قرار دهید.
  10-تهیه کیف ایمنی، جعبة کمک‌های اولیه و کپسول آتش‌نشانی را به والدین نیز پیشنهاد دهید.
  11-روش‌های مهار آتش را به خوبی فرا گیرید.
  12-مکان کنتور آب، برق، گاز را در خانه و مدرسه به‌خاطرسپرده تا در صورت لزوم نسبت به قطع آن‌ها اقدام کنید. (البته باید نحوة کار با آنها را نیز یاد بگیرید)
  13-در خانه هر گونه مادة آتش‌زا و خطرآفرین را به بیرون خانه منتقل کنید.
  14-در خانه و کلاس شیشه‌ها را با نوار چسب یا نایلون‌های بی‌رنگ ایمن کنید.
  15- لوازم سنگین را به طبقات پایین قفسه‌ها وکمدها انتقال دهید.
  16- قفسه‌ها و کمدها را به‌وسیلة بست‌های(L) ، به دیوار متصل کنید.
  17- بر روی لامپ‌های مهتابی جهت جلوگیری از سقوط آنها حفاظ قرار دهید.
  18- در راه پلّه و راهروی منزل، وسایلی مانند گلدان قرار ندهید تا هنگام خروج اضطراری مزاحمت ایجاد نکنند.
  ٭٭٭موارد فوق را در مدرسه نیز انجام دهید.
  19-موارد زیر را در یک کارت یادداشت کرده و در کیف مدرسه، کیف پول یا کیف گردنبند قرار دهید:
  - مشخصات فردی
  - آدرس منزل
  - تلفن(های) تماس ضروری
  - گروه خونی
  - بیماری خاص و داروی ویژه درصورت ابتلا
  20- با مراکز مرتبط با مسئلة زلزله، جهت کسب اطلاعات و راهنمایی‌های لازم ارتباط برقرار کنید و نتایج حاصل را به سایرین اطلاع دهید.

  ب: توصیه‌های ایمنی در هنگام زلزله
  1- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  2- به‌سمت درب‌ خروج هجوم نبرید.
  3- از دستورات معلم و والدین اطاعت کنید.
  4- از آسانسور استفاده نکنید.
  ب-1- داخل کلاس(اتاق):
  1- به زیر میز رفته و با دو دست محکم پایه‌های میز را بگیرند.
  2-در چهارچوب در، گوشه کلاس(اتاق) و زیر ستون‌های اصلی نیز می‌توانید پناه بگیرید.
  3-اگر در طبقات زیرزمین هستید، در مکانی امن جای گرفته و تا پایان لرزش آنجا بمانید.

  ب-2- داخل سالن:
  1- به گوشة سالن و یا زیر ستون‌های اصلی رفته و خود را به دیوار بچسبانید.
  2- در راه پله با دو دست سر را گرفته، بنشینید وخود را به یک سمت پله بکشانید و از بالا یا پایین رفتن بپرهیزید.

  ب-3- داخل آزمایشگاه، کارگاه وکتابخانه:
  1- ازقفسه‌ها فاصله بگیرید.
  2- به زیر میز رفته و ضمن گرفتن پایه‌های آن، از سر خود محافظت کنید.

  ب-4- داخل حیاط:
  1- ضمن حفظ آرامش از دیوار و ساختمان مدرسه فاصله بگیرید.
  2- در جای مناسب نشسته و با دو دست سر خود را بگیرید.

  ب-5- درخیابان:
  1-از ساختمان‌های بلند و تیرهای برق فاصله بگیرید و در ضمن مراقب اطراف باشید.(مثل سایر افراد و اتومبیل‌ها و غیره)
  2- به فضای باز رفته و در مکانی امن پناه بگیرید.
  3- اگر فضای باز و امن در دسترس نبود، در کنار ماشین‌هایی که پارک شده‌اند بروید، بنشینید و با دو دست محکم از سر خود محافظت کنید.
  توجه:
  • در هنگام زلزله درصورتی از جای خود حرکت کنید که مطمئن باشید، حداکثردر عرض 10 ثانیه به مکان امن خواهید رسید. در غیر این صورت در نزدیکترین مکانی که امنیت نسبی دارد پناه بگیرید.
  • درتمام حالات اگر نزدیک درب خروجی طبقه همکف هستید، با احتیاط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید و مراقب اشیاء پرتابی از ساختمان‌ها باشید.
  • در تمام حالات تا اتمام لرزش‌ها در جای خود ثابت بمانید و پس از آن ضمن اطمینان از سلامتی خود، با احتیاط از محیط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید.

  ج:توصیه های ایمنی بعدازلزله
  1- بعد از اتمام لرزش‌ها پس از بررسی و اطمینان از وضعیت سلامتی خود، با احتیاط از محل خارج شوید و به محیط امنی بروید.
  2- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  3- هم‌کلاسی‌ها و دبیر(یا اعضای خانواده که سالم هستند) را پیدا کرده و با هماهنگی عمل کنید.
  4- در صورت آسیب‌دیدگی جزئی، به‌کمک دیگران خود را به‌صورت سرپایی مداوا کرده و سپس به کمک سایرین بشتابید.
  5-از پراکنده شدن پرهیز کنید.
  6- مجروحین را بسیار با احتیاط حرکت دهید.
  7- از تجمع بی‌مورد در اطراف مجروحین بپرهیزید.
  8- به نیروهای انتظامی و هلال‌احمر کمک کنید و از دستورات آنها پیروی کنید.
  9-از وارد شدن به محل‌های نیمه تخریب بپرهیزید.
  10-به محض استشمام بوی گاز در صورت امکان فلکه اصلی را قطع کنید و اگر نتوانستید، فوراً محل را ترک کنید.
  11-آتش‌سوزی‌های کوچک را مهار کنید.
  12-جهت جلوگیری از شیوع بیماری‌، مواد آلوده را از محیط دور ساخته یا با خاک بپوشانید.
  13-از طریق رادیو از دستورات مسئولین مطلع شده و آنها را انجام دهید.
  14-مراقب پس لرزه‌ها باشید.
  15- مکانی امن را جهت استراحت و ذخیره مواد دارویی و غذایی آماده کنید.
  16- مواد دارویی و غذایی را به‌موقع و صحیح مصرف کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.
  17-در موارد بسیارضروری، از تلفن استفاده کنید.


اخبار
توصیه های ایمنی در مورد زلزله
 • 1395/10/15 چهارشنبه توصیه های ایمنی در مورد زلزله
  الف: توصیه های ایمنی قبل اززلزله

  الف: توصیه های ایمنی قبل اززلزله
  1- منزل خودرابراساس اصول مهندسی زلزله بسازید و در این مورد از افراد متخصص بهره بگیرید.
  2- با صحبت در مورد زلزله، اعضای خانواده را با این پدیده آشنا کرده تا ترس حاصل از آن کاهش یافته و در نتیجه در هنگام بروز حادثه عملکرد صحیحی داشته باشند.
  3- در راستای امر فوق برای فرزندان کتاب و فیلم‌های آموزشی تهیه کنید و با هم آنها را بررسی کنید.
  4- با شرکت در کلاس‌های هلال‌احمر اصول کمک‌های اولیه را آموخته و به اعضای خانواده آموزش دهید.
  5- با مراکزی که در خصوص ایمن‌سازی فعالیت دارند، جهت کسب اطلاعات بیشتر ارتباط داشته باشید.
  6- جهت تبادل نظر با دبیران، بامدرسة فرزندان خود در ارتباط باشید.
  7- نقاط ضعف منزل را شناسایی کرده وآنهارفع کنید.
  8- نقاط امن منزل را به اعضای خانواده معرفی کنید. (مانند:زیر میزهای محکم، چارچوب در، کنار بعضی از دیوارهای داخلی، گوشة اتاق)
  9- نحوه‌ی پناه‌گیری را خود آموخته و به اعضای خانواده نیز آموزش دهید.
  10- راههای خروج اضطراری را به اعضای خانواده نشان دهید.
  11-در طی سال حداقل دو بار مانور زلزله را انجام دهید.
  12-شیشه را بانوار چسب یا نایلون‌های بی‌رنگ ایمن کنید.
  13- میز مطالعه و مبلمان را از پنجره دور کنید.
  14- لوازم سنگین مانند گلدان را از سقف آویزان نکنید و تا حد امکان لوازم پلاستیکی سبک را جایگزین لوازم شیشه‌ای کنید.
  15- لامپ‌های مهتابی را با حفاظ ایمن کنید.
  16- جعبة کمک‌های اولیه و کپسول آتش‌نشانی را تهیه کرده،‌ نحوة استفاده از آن را آموخته و به اعضای خانواده نیز آموزش دهید.
  17- لولة گاز و آب را به شیر برش خود کار مجهز کنید.
  18- بهتر است در منزل از آبگرم‌کن ایستاده استفاده کنید زیرا آب داخل مخزن آن بعد از زلزله بسیار مفید است و آن را توسط اتصالات مخصوص به دیوار محکم کنید.
  19- کیف ایمنی را تهیه کرده و در جای امن قرار دهید.
  20-مواد آتش‌زا و خطرآفرین را از خانه دور کنید.
  21-در مسیر پله‌ها و راهرو وسایلی مانند گلدان، سطل زباله و غیره قرار ندهید تا هنگام خروج اضطراری مشکل آفرین نباشند.
  22-برای هر یک از اعضای خانواده کارت شناسایی تهیه کنید؛ به‌طوریکه همیشه آن را به‌همراه داشته باشند. مشخصات کارت:
  - مشخصات فردی
  - آدرس منزل
  - تلفن(های) تماس ضروری
  - گروه خونی
  - بیماری خاص و داروی ویژه در صورت ابتلا

  ب: توصیه های ایمنی درهنگام زلزله
  1- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  2- به‌سمت درب خروج هجوم نبرید.
  3- ازآسانسور استفاده نکنید.

  ب-1- داخل منزل:
  1- به زیر میزرفته و با دو دست محکم پایه‌های میز را بگیرید.
  2-در چهارچوب در، گوشه اتاق و زیر ستون های اصلی نیز می‌توانید پناه بگیرید.
  3-اگر در طبقات زیرزمین هستید، در مکانی امن جای گرفته و تا پایان لرزش آنجا بمانید.
  4- در راه پله با دو دست سر را گرفته، بنشینید و خود را به یک سمت پله بکشانید و از بالا یا پایین رفتن بپرهیزید.
  5- از قفسه‌ها فاصله بگیرید.

  ب-2- داخل حیاط:
  1- ضمن حفظ آرامش از دیوار و ساختمان منزل فاصله بگیرید.
  2- در جای مناسب نشسته و با دو دست سر خود را بگیرید.

  ب-3- در خیابان:
  1- از ساختمان‌های بلند و تیرهای برق فاصله بگیرید و ضمن این کار مراقب اطراف نیز باشید. (مثل سایرافراد و اتومبیل‌ها و غیره)
  2- به فضای باز رفته و در مکانی امن پناه بگیرید.
  3- اگر فضای باز و امن در دسترس نبود، به کنار ماشین‌هایی که پارک شده‌اند بروید، بنشینید و با دو دست محکم از سر خود محافظت کنید.

  ب-4- در جاده:
  1- اگر در حال رانندگی هستید، با حفظ آرامش اتومبیل را هدایت کرده و در صورت امکان آن را در یک مکان مناسب پارک کرده و از آن فاصله بگیرید زیرا امکان برخورد سایر اتومبیل‌ها وجود دارد.
  2- اگر به‌عنوان مسافر در داخل اتومبیل یا اتوبوس حضور دارید، با دو دست، محکم صندلی یا میلة اتوبوس را گرفته و سر خود را به پایین خم کنید.
  توجه:
  • در هنگام زلزله درصورتی از جای خود حرکت کنید که مطمئن باشید، حداکثردر عرض 10 ثانیه به مکان امن خواهید رسید. در غیر این صورت در نزدیکترین مکانی که امنیت نسبی دارد پناه بگیرید.
  • درتمام حالات اگر نزدیک درب خروجی طبقه همکف هستید، با احتیاط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید و مراقب اشیاء پرتابی از ساختمان‌ها باشید.
  • در تمام حالات تا اتمام لرزش‌ها در جای خود ثابت بمانید و پس از آن ضمن اطمینان از سلامتی خود، با احتیاط از محیط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید.

  ج: توصیه‌های ایمنی بعد از زلزله
  1- خونسردی وآرامش خود را حفظ کنید.
  2- بعد از اتمام لرزش‌ها و پس از بررسی و اطمینان از وضعیت سلامتی خود، با احتیاط از محل خارج شوید و به محیط امنی بروید.
  3- اعضای خانواده که زیر آوار نمانده‌اند را پیدا کرده و از وضعیت سلامتی آن‌ها اطمینان حاصل کنید.
  4- در صورت آسیب‌دیدگی جزئی به‌کمک دیگران، خود را به‌صورت سرپایی مداوا کرده و سپس به کمک سایرین و زیر آوارماندگان بشتابید.
  5- مجروحین را بسیار با احتیاط حرکت دهید.
  6- از تجمع بی‌مورد در اطراف مجروحین بپرهیزید.
  7- به نیروهای انتظامی و هلال احمر کمک کنید و از دستورات آنها پیروی کنید.
  8-از وارد شدن به محل‌های نیمه تخریب بپرهیزید.
  9-به محض استشمام بوی گاز در صورت امکان فلکه اصلی را قطع کنید و اگر نتوانستید، فوراً محل را ترک کنید.
  10-آتش‌سوزی‌های کوچک را مهار کنید.
  11-جهت جلوگیری از شیوع بیماری‌، مواد آلوده را از محیط دور ساخته یا با خاک بپوشانید.
  12- از طریق رادیو ترانزیستوری از دستورات مسئولین مطلع شده و از آن‌ها پیروی کنید.
  13-مراقب پس‌لرزه‌ها باشید.
  14- مکانی امن را جهت استراحت و ذخیره مواد دارویی و غذایی آماده کنید.
  15- مواد دارویی و غذایی را به موقع و صحیح مصرف کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.
  16- در موارد بسیار ضروری، از تلفن استفاده کنید.
  17- جهت روشنایی محیط از چراغ قوه استفاده کنید زیرا روشن کردن کبریت ممکن است باعث انفجارشود. (به‌علت نشت گاز)
  18- بعد از زلزله ساختمان را مورد بررسی قرارداده و به محل‌های ترک خورده وارد نشوید و برای تعمیر آنها برنامه‌ریزی کنید.

  در پایان یادآور می‌شویم که ما زمانی از زلزله کمتر آسیب خواهیم دید که:
  ٭ساختمان براساس اصول مهندسی زلزله ساخته شده باشد.
  ٭٭اگر اقدامات قبل و حین زلزله با دقت انجام گرفته شده باشد، سپس اقدامات فوق می‌توانند به ماکمک کنند.
  ٭٭اگر اقدامات قبل و حین زلزله با دقت انجام گرفته شده باشد، سپس اقدامات فوق می‌توانند به ماکمک کنند.

  الف: توصیه‌های ایمنی قبل از زلزله
  1- به توصیه‌های ایمنی دبیران و والدین عمل کنید.
  2- پیشنهادهای مطرح شده در مدرسه را به خانه منتقل نمایید و بالعکس.
  3- در رابطه با زلزله و راه‌های مقابله با آن به‌صورت انفرادی یا گروهی مطالعه کرده و نتایج آن را به‌صورت مقاله، روزنامه دیواری، عکس، نقاشی، کاریکاتور و غیره به اطلاع سایرین برسانید.
  4- نقاط ضعف و قوّت مدرسه و خانه را بررسی کرده و آن را به مدیر مدرسه و والدین اطلاع دهید و جهت رفع نقایص به آنها کمک کنید.
  5- در ایام تابستان و اوقات فراغت، در کلاس‌های هلال‌احمر شرکت کنید.
  6- مکان‌های امن در کلاس و خانه را جهت پناه‌گیری در هنگام زلزله، بررسی کرده و به‌خاطر بسپارید. این مکان‌ها را به سایرین نیز معرفی کنید.
  7- مانور زلزله را حداقل دو بار در سال در مدرسه و خانه انجام دهید.
  8- روش‌های امداد و احیای حیات را از دبیران و افراد متخصص فرا گرفته و آن را به هم‌کلاسی‌ها و اعضای خانواده بیاموزید.
  9- به‌صورت انفرادی یا گروهی کیف ایمنی را تهیه کرده و در اختیار مدرسه قرار دهید.
  10-تهیه کیف ایمنی، جعبة کمک‌های اولیه و کپسول آتش‌نشانی را به والدین نیز پیشنهاد دهید.
  11-روش‌های مهار آتش را به خوبی فرا گیرید.
  12-مکان کنتور آب، برق، گاز را در خانه و مدرسه به‌خاطرسپرده تا در صورت لزوم نسبت به قطع آن‌ها اقدام کنید. (البته باید نحوة کار با آنها را نیز یاد بگیرید)
  13-در خانه هر گونه مادة آتش‌زا و خطرآفرین را به بیرون خانه منتقل کنید.
  14-در خانه و کلاس شیشه‌ها را با نوار چسب یا نایلون‌های بی‌رنگ ایمن کنید.
  15- لوازم سنگین را به طبقات پایین قفسه‌ها وکمدها انتقال دهید.
  16- قفسه‌ها و کمدها را به‌وسیلة بست‌های(L) ، به دیوار متصل کنید.
  17- بر روی لامپ‌های مهتابی جهت جلوگیری از سقوط آنها حفاظ قرار دهید.
  18- در راه پلّه و راهروی منزل، وسایلی مانند گلدان قرار ندهید تا هنگام خروج اضطراری مزاحمت ایجاد نکنند.
  ٭٭٭موارد فوق را در مدرسه نیز انجام دهید.
  19-موارد زیر را در یک کارت یادداشت کرده و در کیف مدرسه، کیف پول یا کیف گردنبند قرار دهید:
  - مشخصات فردی
  - آدرس منزل
  - تلفن(های) تماس ضروری
  - گروه خونی
  - بیماری خاص و داروی ویژه درصورت ابتلا
  20- با مراکز مرتبط با مسئلة زلزله، جهت کسب اطلاعات و راهنمایی‌های لازم ارتباط برقرار کنید و نتایج حاصل را به سایرین اطلاع دهید.

  ب: توصیه‌های ایمنی در هنگام زلزله
  1- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  2- به‌سمت درب‌ خروج هجوم نبرید.
  3- از دستورات معلم و والدین اطاعت کنید.
  4- از آسانسور استفاده نکنید.
  ب-1- داخل کلاس(اتاق):
  1- به زیر میز رفته و با دو دست محکم پایه‌های میز را بگیرند.
  2-در چهارچوب در، گوشه کلاس(اتاق) و زیر ستون‌های اصلی نیز می‌توانید پناه بگیرید.
  3-اگر در طبقات زیرزمین هستید، در مکانی امن جای گرفته و تا پایان لرزش آنجا بمانید.

  ب-2- داخل سالن:
  1- به گوشة سالن و یا زیر ستون‌های اصلی رفته و خود را به دیوار بچسبانید.
  2- در راه پله با دو دست سر را گرفته، بنشینید وخود را به یک سمت پله بکشانید و از بالا یا پایین رفتن بپرهیزید.

  ب-3- داخل آزمایشگاه، کارگاه وکتابخانه:
  1- ازقفسه‌ها فاصله بگیرید.
  2- به زیر میز رفته و ضمن گرفتن پایه‌های آن، از سر خود محافظت کنید.

  ب-4- داخل حیاط:
  1- ضمن حفظ آرامش از دیوار و ساختمان مدرسه فاصله بگیرید.
  2- در جای مناسب نشسته و با دو دست سر خود را بگیرید.

  ب-5- درخیابان:
  1-از ساختمان‌های بلند و تیرهای برق فاصله بگیرید و در ضمن مراقب اطراف باشید.(مثل سایر افراد و اتومبیل‌ها و غیره)
  2- به فضای باز رفته و در مکانی امن پناه بگیرید.
  3- اگر فضای باز و امن در دسترس نبود، در کنار ماشین‌هایی که پارک شده‌اند بروید، بنشینید و با دو دست محکم از سر خود محافظت کنید.
  توجه:
  • در هنگام زلزله درصورتی از جای خود حرکت کنید که مطمئن باشید، حداکثردر عرض 10 ثانیه به مکان امن خواهید رسید. در غیر این صورت در نزدیکترین مکانی که امنیت نسبی دارد پناه بگیرید.
  • درتمام حالات اگر نزدیک درب خروجی طبقه همکف هستید، با احتیاط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید و مراقب اشیاء پرتابی از ساختمان‌ها باشید.
  • در تمام حالات تا اتمام لرزش‌ها در جای خود ثابت بمانید و پس از آن ضمن اطمینان از سلامتی خود، با احتیاط از محیط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید.

  ج:توصیه های ایمنی بعدازلزله
  1- بعد از اتمام لرزش‌ها پس از بررسی و اطمینان از وضعیت سلامتی خود، با احتیاط از محل خارج شوید و به محیط امنی بروید.
  2- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  3- هم‌کلاسی‌ها و دبیر(یا اعضای خانواده که سالم هستند) را پیدا کرده و با هماهنگی عمل کنید.
  4- در صورت آسیب‌دیدگی جزئی، به‌کمک دیگران خود را به‌صورت سرپایی مداوا کرده و سپس به کمک سایرین بشتابید.
  5-از پراکنده شدن پرهیز کنید.
  6- مجروحین را بسیار با احتیاط حرکت دهید.
  7- از تجمع بی‌مورد در اطراف مجروحین بپرهیزید.
  8- به نیروهای انتظامی و هلال‌احمر کمک کنید و از دستورات آنها پیروی کنید.
  9-از وارد شدن به محل‌های نیمه تخریب بپرهیزید.
  10-به محض استشمام بوی گاز در صورت امکان فلکه اصلی را قطع کنید و اگر نتوانستید، فوراً محل را ترک کنید.
  11-آتش‌سوزی‌های کوچک را مهار کنید.
  12-جهت جلوگیری از شیوع بیماری‌، مواد آلوده را از محیط دور ساخته یا با خاک بپوشانید.
  13-از طریق رادیو از دستورات مسئولین مطلع شده و آنها را انجام دهید.
  14-مراقب پس لرزه‌ها باشید.
  15- مکانی امن را جهت استراحت و ذخیره مواد دارویی و غذایی آماده کنید.
  16- مواد دارویی و غذایی را به‌موقع و صحیح مصرف کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.
  17-در موارد بسیارضروری، از تلفن استفاده کنید.

  الف: توصیه‌های ایمنی قبل از زلزله
  1- به توصیه‌های ایمنی دبیران و والدین عمل کنید.
  2- پیشنهادهای مطرح شده در مدرسه را به خانه منتقل نمایید و بالعکس.
  3- در رابطه با زلزله و راه‌های مقابله با آن به‌صورت انفرادی یا گروهی مطالعه کرده و نتایج آن را به‌صورت مقاله، روزنامه دیواری، عکس، نقاشی، کاریکاتور و غیره به اطلاع سایرین برسانید.
  4- نقاط ضعف و قوّت مدرسه و خانه را بررسی کرده و آن را به مدیر مدرسه و والدین اطلاع دهید و جهت رفع نقایص به آنها کمک کنید.
  5- در ایام تابستان و اوقات فراغت، در کلاس‌های هلال‌احمر شرکت کنید.
  6- مکان‌های امن در کلاس و خانه را جهت پناه‌گیری در هنگام زلزله، بررسی کرده و به‌خاطر بسپارید. این مکان‌ها را به سایرین نیز معرفی کنید.
  7- مانور زلزله را حداقل دو بار در سال در مدرسه و خانه انجام دهید.
  8- روش‌های امداد و احیای حیات را از دبیران و افراد متخصص فرا گرفته و آن را به هم‌کلاسی‌ها و اعضای خانواده بیاموزید.
  9- به‌صورت انفرادی یا گروهی کیف ایمنی را تهیه کرده و در اختیار مدرسه قرار دهید.
  10-تهیه کیف ایمنی، جعبة کمک‌های اولیه و کپسول آتش‌نشانی را به والدین نیز پیشنهاد دهید.
  11-روش‌های مهار آتش را به خوبی فرا گیرید.
  12-مکان کنتور آب، برق، گاز را در خانه و مدرسه به‌خاطرسپرده تا در صورت لزوم نسبت به قطع آن‌ها اقدام کنید. (البته باید نحوة کار با آنها را نیز یاد بگیرید)
  13-در خانه هر گونه مادة آتش‌زا و خطرآفرین را به بیرون خانه منتقل کنید.
  14-در خانه و کلاس شیشه‌ها را با نوار چسب یا نایلون‌های بی‌رنگ ایمن کنید.
  15- لوازم سنگین را به طبقات پایین قفسه‌ها وکمدها انتقال دهید.
  16- قفسه‌ها و کمدها را به‌وسیلة بست‌های(L) ، به دیوار متصل کنید.
  17- بر روی لامپ‌های مهتابی جهت جلوگیری از سقوط آنها حفاظ قرار دهید.
  18- در راه پلّه و راهروی منزل، وسایلی مانند گلدان قرار ندهید تا هنگام خروج اضطراری مزاحمت ایجاد نکنند.
  ٭٭٭موارد فوق را در مدرسه نیز انجام دهید.
  19-موارد زیر را در یک کارت یادداشت کرده و در کیف مدرسه، کیف پول یا کیف گردنبند قرار دهید:
  - مشخصات فردی
  - آدرس منزل
  - تلفن(های) تماس ضروری
  - گروه خونی
  - بیماری خاص و داروی ویژه درصورت ابتلا
  20- با مراکز مرتبط با مسئلة زلزله، جهت کسب اطلاعات و راهنمایی‌های لازم ارتباط برقرار کنید و نتایج حاصل را به سایرین اطلاع دهید.

  ب: توصیه‌های ایمنی در هنگام زلزله
  1- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  2- به‌سمت درب‌ خروج هجوم نبرید.
  3- از دستورات معلم و والدین اطاعت کنید.
  4- از آسانسور استفاده نکنید.
  ب-1- داخل کلاس(اتاق):
  1- به زیر میز رفته و با دو دست محکم پایه‌های میز را بگیرند.
  2-در چهارچوب در، گوشه کلاس(اتاق) و زیر ستون‌های اصلی نیز می‌توانید پناه بگیرید.
  3-اگر در طبقات زیرزمین هستید، در مکانی امن جای گرفته و تا پایان لرزش آنجا بمانید.

  ب-2- داخل سالن:
  1- به گوشة سالن و یا زیر ستون‌های اصلی رفته و خود را به دیوار بچسبانید.
  2- در راه پله با دو دست سر را گرفته، بنشینید وخود را به یک سمت پله بکشانید و از بالا یا پایین رفتن بپرهیزید.

  ب-3- داخل آزمایشگاه، کارگاه وکتابخانه:
  1- ازقفسه‌ها فاصله بگیرید.
  2- به زیر میز رفته و ضمن گرفتن پایه‌های آن، از سر خود محافظت کنید.

  ب-4- داخل حیاط:
  1- ضمن حفظ آرامش از دیوار و ساختمان مدرسه فاصله بگیرید.
  2- در جای مناسب نشسته و با دو دست سر خود را بگیرید.

  ب-5- درخیابان:
  1-از ساختمان‌های بلند و تیرهای برق فاصله بگیرید و در ضمن مراقب اطراف باشید.(مثل سایر افراد و اتومبیل‌ها و غیره)
  2- به فضای باز رفته و در مکانی امن پناه بگیرید.
  3- اگر فضای باز و امن در دسترس نبود، در کنار ماشین‌هایی که پارک شده‌اند بروید، بنشینید و با دو دست محکم از سر خود محافظت کنید.
  توجه:
  • در هنگام زلزله درصورتی از جای خود حرکت کنید که مطمئن باشید، حداکثردر عرض 10 ثانیه به مکان امن خواهید رسید. در غیر این صورت در نزدیکترین مکانی که امنیت نسبی دارد پناه بگیرید.
  • درتمام حالات اگر نزدیک درب خروجی طبقه همکف هستید، با احتیاط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید و مراقب اشیاء پرتابی از ساختمان‌ها باشید.
  • در تمام حالات تا اتمام لرزش‌ها در جای خود ثابت بمانید و پس از آن ضمن اطمینان از سلامتی خود، با احتیاط از محیط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید.

  ج:توصیه های ایمنی بعدازلزله
  1- بعد از اتمام لرزش‌ها پس از بررسی و اطمینان از وضعیت سلامتی خود، با احتیاط از محل خارج شوید و به محیط امنی بروید.
  2- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  3- هم‌کلاسی‌ها و دبیر(یا اعضای خانواده که سالم هستند) را پیدا کرده و با هماهنگی عمل کنید.
  4- در صورت آسیب‌دیدگی جزئی، به‌کمک دیگران خود را به‌صورت سرپایی مداوا کرده و سپس به کمک سایرین بشتابید.
  5-از پراکنده شدن پرهیز کنید.
  6- مجروحین را بسیار با احتیاط حرکت دهید.
  7- از تجمع بی‌مورد در اطراف مجروحین بپرهیزید.
  8- به نیروهای انتظامی و هلال‌احمر کمک کنید و از دستورات آنها پیروی کنید.
  9-از وارد شدن به محل‌های نیمه تخریب بپرهیزید.
  10-به محض استشمام بوی گاز در صورت امکان فلکه اصلی را قطع کنید و اگر نتوانستید، فوراً محل را ترک کنید.
  11-آتش‌سوزی‌های کوچک را مهار کنید.
  12-جهت جلوگیری از شیوع بیماری‌، مواد آلوده را از محیط دور ساخته یا با خاک بپوشانید.
  13-از طریق رادیو از دستورات مسئولین مطلع شده و آنها را انجام دهید.
  14-مراقب پس لرزه‌ها باشید.
  15- مکانی امن را جهت استراحت و ذخیره مواد دارویی و غذایی آماده کنید.
  16- مواد دارویی و غذایی را به‌موقع و صحیح مصرف کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.
  17-در موارد بسیارضروری، از تلفن استفاده کنید.


امور مالی و پشتیبانی
 • 1395/9/14 يكشنبه امور مالی و پشتیبانی

   

  سمت

  شماره تلفن

  نام و
  نام خانوادگی

  آدرس E-Mail

  رئیس امور مالی و پشتیبانی

  33339205

  غلامعلی کریمیان

  edary@nigc-chbgas.ir

  رییس امور مالی

  33346392

  سید شهرام میرباقری

  mali@nigc-chbgas.ir

  رییس خدمات کالا

  33342872

  شهرام اسدی

  Sh.asadi@nigc-chbgas.ir

  رئیس خدمات کامپیوتری

  33331651

  ابراهیم عزیزی پور

  computer@nigc-chbgas.ir

  رئیس امور اداری
  33348399

   ذبیح الله بهارلو

  z.bahaelo@nigc-chbgas.ir
  مسئول آموزش
  33338360

  خانم حبیب پور

  amozesh@nigc-chbgas.ir

  مسوول خدمات اجتماعی و رفاهی

  33338329

  علی مومن جهانبخشی

  refahi@nigc-chbgas.ir

   تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیر عامل
 • 1395/8/3 دوشنبه تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیر عامل
  مقام معظم رهبری : این موضوع را هم ابلاغ کرده ام هم تاکید می کنم، تدابیر کارساز در باب پدافند غیر عامل را عملی کنید. مقام معظم رهبری : پدافند غیر عامل مثل مصونیت سازی بدن انسان است. از درون ما را مصون می‌کند. معنایش این است که ولو دشمن تهاجمی هم بکند و زحمتی هم بکشد و ضرب و زوری هم بزند، اثری نخواهد کرد.
  مقام معظم رهبری : "این موضوع را هم ابلاغ کرده ام هم تاکید می کنم، تدابیر کارساز در باب پدافند غیر عامل را عملی کنید."

  مقام معظم رهبری:"امروز اهمیت پدافند غیرعامل قاعدتا برای مسئولی نبایستی شناخته شده باشد اهتمام شما کار را پیش می برد."

  مقام معظم رهبری:"اگر پدافند غیر عامل نباشد تمامی دستاوردهایفرهنگی،اقتصادی،علمیوسیاسیدریکروز هدرمیرود."

  مقام معظم رهبری : "پدافند غیر عامل مانند شعله ای بلند شود."

  مقام معظم رهبری :
  پدافند غیر عامل مثل مصونیت سازی بدن انسان است. از درون ما را مصون می‌کند.
  معنایش این است که ولو دشمن تهاجمی هم بکند و زحمتی هم بکشد و ضرب و زوری هم بزند، اثری نخواهد کرد.

  مقام معظم رهبری : "پدافند غیر عامل یک اصل خواهد بود برای همیشه ، نه یک مقطع خاص "

  پدافند غیرعامل = کاهش آسیب پذیری، افزایش پایداری، بدون سلاح و افزایش پایداری در برابر تهدید اتنظامی

  دفاع غیرنظامی = شامل نحوه سازماندهی، اداره، بکارگیری و تأمین نیازمندیهای حیاتی مردم در شرایط جنگ.

  پدافند غیرعامل به کلیه اقدامات و تدابیری گفته می شود که بدون استفاده از سلاح موجب کاهش آسیب پذیری، تلفات وخسارات و افزایش پایداری بشود.


  بیانات مقام معظم رهبری
  • تنها راه مقابله با تهدیدها این است که وضعیت داخلی به گونه ای ساماندهی شود که دشمن از پیروزی خود مطمئن نباشد و زمینه را برای ماجراجویی فراهم نبیند.
  • ندانستن اینکه دشمن چه در سر دارد و چه می خواهد بکند ، غفلتی است که ممکن است ما را از امکان برخورد و امکان دفاع محروم کند.

  اینکه مابه مسئله پدافند غیر عامل با نگاه علمی نگاه بکنیم و مسئله را از سطح ظاهر فقط نبینیم ، بلکه ریشه های مسئله را پیدا کنیم و ساز و کار های علمی آن را کشف کنیم و ببینیم چکار باید کرد ، این خوب است.
  مقام معظم رهبری
برگزاری دوره آموزشی اصول اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی و تجزیه وتحلیل آن درشرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری
 • 1395/6/29 دوشنبه برگزاری دوره آموزشی اصول اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی و تجزیه وتحلیل آن درشرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری دوره آموزشی اصول اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی و تجزیه وتحلیل آن در سالن آموزش شرکت گاز استان برگزار شد . خانم حبیب پور (رئیس واحد آموزش شرکت گاز استان ) هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء سطح علمی شرکت کنندگان در جهت آشنایی با روش اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی و تجزیه و تحلیل آن ذکر کرد و ابراز امیدواری نمود این دوره که با حضور 30 نفر از تکنسینها وکارشناسان بازرسی فنی و خوردگی و حفاظت از زنگ برگزار شده بتواند تاثیر بسزایی در جهت نگهداری بهینه و صحیح از شبکه های گازرسانی داشته باشد .

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری دوره آموزشی اصول اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی و تجزیه وتحلیل آن در سالن آموزش شرکت گاز استان برگزار شد .
  خانم حبیب پور (رئیس واحد آموزش شرکت گاز استان ) هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء سطح علمی شرکت کنندگان در جهت آشنایی با روش اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی و تجزیه و تحلیل آن ذکر کرد و ابراز امیدواری نمود این دوره که با حضور 30 نفر از تکنسینها وکارشناسان بازرسی فنی و خوردگی و حفاظت از زنگ برگزار شده بتواند تاثیر بسزایی در جهت نگهداری بهینه و صحیح از شبکه های گازرسانی داشته باشد .
  استاد دعوت شده در این دوره آموزشی با بیان این که داشتن نگاهی جامع به وضعیت و تاریخچه سامانه حفاظت کاتدی و مراجعه به اطلاعات گذشته آن بی شک در شناسایی عیب سیستم می تواند به نیروهای تعمیرات حفاظت از زنگ کمک شایانی نماید گفت : در صورت اجرای دقیق برنامه های اندازه گیری پتاسیل حفاظت کاتدی ، تجزیه و تحلیل و رفع عیوب شناسایی شده ، طول عمر شبکه های گاز دار افزایش یافته و از هدر رفت سرمایه های ملی جلوگیری خواهد شد .
  شایان ذکر است در این دور ه آموزشی به مباحثی نظیر مقدمه ای بر حفاظت کاتدی ،روش اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی ،وسایل مورد نیاز ،تجزیه و تحلیل موارد اندازه گیری شده و آشنایی با معیارها و استانداردهای مربوطه پرداخته شدو در مجوع تعداد 750 نفر ساعت آموزش ارائه گردید .
برگزاری پنجمین جلسه امور بهره برداری در شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری
 • 1395/6/28 يكشنبه برگزاری پنجمین جلسه امور بهره برداری در شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری پنجمین جلسه هماهنگی امور بهره برداری با حضور مدیر عامل شرکت گاز استان در سالن جلسات این شرکت برگزار شد . سیامک حیدری (مدیرعامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری ) ضمن تشکر از همکاران گفت :نظر به این که تامین نقدینگی شرکت و اجرای پروژه های گازرسانی منوط به وصول مطالبات می باشد، همکاران می بایستی نهایت تلاش خود را با رعایت اصل احترام برای مشتریان سازمان در جهت وصول مطالبات معوقه بنمایند. وی همچنین تاکید کرد همه کارکنان مرتبط با موضوع پیمانهای مختلف قبل و بعداز شروع پیمانها می بایستی به صورت مستمر در خصوص مفاد پیمانها مطالعه دقیق داشته باشند و به نحوی برنامه ریزی کنند که نواقص پیمانهای گذشته در آینده تکرار نشود .

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری پنجمین جلسه هماهنگی امور بهره برداری با حضور مدیر عامل شرکت گاز استان در سالن جلسات این شرکت برگزار شد .
  سیامک حیدری (مدیرعامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری ) ضمن تشکر از همکاران گفت :نظر به این که تامین نقدینگی شرکت و اجرای پروژه های گازرسانی منوط به وصول مطالبات می باشد، همکاران می بایستی نهایت تلاش خود را با رعایت اصل احترام برای مشتریان سازمان در جهت وصول مطالبات معوقه بنمایند. وی همچنین تاکید کرد همه کارکنان مرتبط با موضوع پیمانهای مختلف قبل و بعداز شروع پیمانها می بایستی به صورت مستمر در خصوص مفاد پیمانها مطالعه دقیق داشته باشند و به نحوی برنامه ریزی کنند که نواقص پیمانهای گذشته در آینده تکرار نشود .
  شایان ذکر است در این جلسه در خصوص موضوعاتی از جمله نحوه محاسبه امتیاز عملکرد در سامانه ارزیابی عملکرد ماهیانه نواحی ،نحوه پرداخت حق الزحمه وصول مطالبات و مسائل جانبی آن و تجمیع سرفصل پیمانهای آتی امور بهره برداری از جمله توسعه شبکه و انشعابات ،امداد و گازبانی ،قرائت و توزیع صورتحساب ،امور مشترکین و ...بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصمیماتی اتخاذ گردید .
  در پایان به جهت تسهیل در امور بهره برداری مقرر گردید بازنگری اساسی در پیمانهای امور بهره برداری مد نظر قرار گرفته واجرایی گردد .
بيشتر


مجری سایت : شرکت سیگما