سال 1395 : سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

منو اصلی

پرداخت الکترونیک قبوض

لطفا به منظور مشاهده صورتحساب، شماره اشتراک 12 رقمی مندرج بر روی قبض گاز خود را در کادر زیر وارد نمایید.

مثال: 013000012345

لطفا برای اطلاع از آگهی برگزاری مناقصات آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کرده و کلید ثبت نام را فشار دهید .

 
 عضویت
 لغو عضویت

سامانه ارتباط با مشتریان

برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنیدقابل توجه مشترکین محترم گاز استان:
لطفا به منظور دریافت صورتحساب گاز از طریق پیامک، شماره اشتراک خود را به سامانه 
300019401 ارسال فرمایید.
با تشکر
تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیر عامل 
مقام معظم رهبری : این موضوع را هم ابلاغ کرده ام هم تاکید می کنم، تدابیر کارساز در باب پدافند غیر عامل را عملی کنید. مقام معظم رهبری : پدافند غیر عامل مثل مصونیت سازی بدن انسان است. از درون ما را مصون می‌کند. معنایش این است که ولو دشمن تهاجمی هم بکند و زحمتی هم بکشد و ضرب و زوری هم بزند، اثری نخواهد کرد.
1395/12/23 دوشنبه
....
صعودزمستانی سخت به قله 3680 متری کلار توسط گروه کوهنوردی مهرگان شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری گروه کوهنوردی مهرگان این شرکت به سرپرستی آقای بهزاد راستی و اعضای گروه (نادر یوسفی ، محمد مرادی ،غلامرضا خلیل زاده ،حسن رحیمی ،محمد رحیمی ، علیرضا میرزایی، مصطفی باقری، خانم علی اکبری و خانم قاسمی ) به مناسبت دهه مبارک فجر عازم کوه کلار گندمان شدند ودر یک برنامه یک روزه به همراه گروههای منتخب استان موفق به فتح این قله شدند .
1395/11/27 چهارشنبه
....
کسب تندیس سیمین خدمات سبزتوسط شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری 
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری ،همزمان با هجدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز کشور که در محل سالن همایشهای بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست کشور و با حضور سرکار خانم دکتر ابتکار(معاون رئیس جمهورو رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ) برگزار گردید از شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری به عنوان واحد خدماتی سبز درسال 94 با اهداء تندیس سیمین تقدیر به عمل آمد .
1395/11/26 سه شنبه
....
آغاز عملیات اجرایی خط تغذیه گازرسانی به منطقه بازفت از محل گردنه چری استان چهارمحال وبختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری ،همزمان با آخرین روزهای دهه مبارک فجر عملیات اجرایی خط تغذیه صمصامی – بازفت شهرستان کوهرنگ در محل گردنه های صعب العبور،برف گیر و سخت گذر چری از توابع استان چهارمحال و بختیاری با حضور مقامات کشوری ،استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد .
1395/11/24 يكشنبه
....
اتصال 4 روستای شهرستان کیار به شبکه گاز طبیعی در استان چهارمحال وبختیاری همزمان با دهه مبارک فجر 
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری پروژه گازرسانی به 4 روستای شهرستان کیار با حضوردکتر حسینی صدر آبادی (قائم مقام معاون پارلمانی رئیس جمهور) ،نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، معاون توسعه منابع انسانی استاندار ،امام جمعه ،فرماندار ،بخشدار ،مدیر عامل شرکت گاز استان و جمعی دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی همزمان با ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی مورد بهره برداری قرار گرفت .
1395/11/23 شنبه
....
کسب رتبه های برتر قرآنی توسط شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری نهمین دوره مسابقات قرآنی ویژه کارکنان و همسران اناث شرکت ملی گاز ایران در رشته های قرآنی )حفظ ،قرائت ترتیل ،قرائت تحقیق ،مفاهیم قرآن کریم ،مفاهیم نهج البلاغه و اذان ) در استان یزد برگزار شد . مهندس علایی (رئیس حراست و مسئول دارالقران شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری )گفت : در ادامه مرحله مقدماتی مسابقات قرآنی که در رشته های مختلف اواخر فروردین ماه سال جاری در شهرکرد برگزار گردید نفرات برتر به تعداد 19نفر در حوزه فرزندان ،کارکنان و همسران اناث انتخاب و به مرحله کشوری راه یافتندکه با توجه به تغییر زمان مسابقات امکان حضور 4 نفر فراهم نگردید و نهایتا تعداد 15 نفر راهی مسابقات کشوری شدند .
1395/9/28 يكشنبه
....
بهره مندی 13358 مشترکی شهرستان سامان از گاز طبیعی در استان چهارمحال و بختیاری 
سیامک حیدری ( مدیر عامل شرکت گاز استان چهار محال و بختیاری ) در ادامه بازدید شهرستانی خود از شرکت گاز شهرستان سامان گفت : این شهرستان با برخورداری از 13358 مشترک 13350 خانوار شهری و روستایی را از نعمت گاز طبیعی بهره مند ساخته است .وی با بیان این که گازرسانی به مناطق محروم ،صعب العبور و جنگلی در راستای محرومیت زدایی و توسعه عدالت اجتماعی در اولویت کاری این شرکت قرار دارد گفت :در حال حاضر 99.7 درصد جمعیت شهری و روستایی این شهرستان از گاز طبیعی برخوردارند که این رقم شهرستان را در ردیف شهرستانهای سبز استان قرار داده است .
1395/9/1 دوشنبه
....
بزرگترین پروژه گازرسانی استان چهارمحال و بختیاری با اعتباری بالغ بر 33 میلیاردتومان در شهرستان کوهرنگ 
سیامک حیدری ( مدیر عامل شرکت گاز استان چهار محال و بختیاری ) در بازدید خود از شرکت گاز شهرستان کوهرنگ گفت :شهرستان کوهرنگ با برخورداری 4242 خانواری خود از گاز طبیعی تعداد 3860 مشترک شهری و روستایی را از نعمت گاز طبیعی بهره مند ساخته است .وی با بیان این که گازرسانی به مناطق محروم ،صعب العبور و جنگلی در راستای محرومیت زدایی و توسعه عدالت اجتماعی در اولویت کاری این شرکت قرار دارد گفت :در حال حاضر تنها 72 درصد جمعیت شهری و 37 در صد جمعیت روستایی این شهرستان از این نعمت الهی برخوردارند .
1395/8/22 شنبه
....
معرفی شهرستان اردل به عنوان ششمین شهرستان سبز در استان چهارمحال و بختیاری  
سیامک حیدری ( مدیر عامل شرکت گاز استان چهار محال و بختیاری ) در بازدید خود از شرکت گاز شهرستان اردل گفت :شهرستان اردل با برخورداری 10576 مشترک گاز ،تعداد 10730 خانوار شهری و روستایی را از نعمت گاز طبیعی بهره مند ساخته است .وی با بیان این که گازرسانی به مناطق محروم ،صعب العبور و جنگلی در راستای محرومیت زدایی و توسعه عدالت اجتماعی در اولویت کاری این شرکت قرار دارد گفت :با گازرسانی هایی که اخیرا در این حوزه انجام شده این شهرستان در زمره شهرستانهای سبز قرار گرفته و به عنوان ششمین شهرستان سبز استان معرفی می گردد .
1395/8/9 يكشنبه
....
برخورداری 99.5 درصدی جمعیت شهرستان فارسان از گاز طبیعی در استان چهارمحال و بختیاری 
سیامک حیدری ( مدیر عامل شرکت گاز استان چهار محال و بختیاری ) در ادامه بازدیدهای شهرستانی خود، از شرکت گاز شهرستان فارسان بازدید نمود .وی گفت :شهرستان فارسان با برخورداری 28791 خانواری از گاز طبیعی جمعیتی بالغ بر 111600 نفر را از این نعمت الهی بهره منده ساخته است و اهتمام شرکت گاز استان در امر گازرسانی به مناطق صعب العبور ،کوهستانی و جنگلی در راستای محرومیت زدایی و توسعه عدالت اجتماعی است .
1395/7/27 سه شنبه
....
کسب رتبه سوم HSE توسط شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری در بین شرکتهای گاز استانی 
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری ،در همایشی که در روز ایمنی و آتش نشانی در شرکت گاز استان سمنان برگزار شد از شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری به جهت کسب رتبه سوم HSE در بین کلیه شرکتهای گاز استانی تجلیل به عمل آمد .
1395/7/15 پنجشنبه
....
تجلیل از اولین شهید مدافع حرم استان توسط شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری به مناسبت هفته دفاع مقدس و همزمان با دهه اول ماه محرم با برپایی مراسم زیارت عاشورا و مداحی مداح اهل بیت از رشادتها ،دلاوریها و ولایتمداری اولین شهید مدافع حرم استان چهارمحال و بختیاری (شهید علی عسگری )با حضور خانواده شهید وسخنرانی سرهنگ پاسدار فرج زاده (فرمانده محترم بسیج ادارات کل استان )و آقای سیامک حیدری (مدیر عامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری ) و با اهداءلوح تقدیر و هدیه به خانواده این شهید والامقام تجلیل شد .
1395/7/14 چهارشنبه
....
برگزاری 42 عنوان دوره آموزشی در شش ماهه نخست سال 95 در شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهار محال و بختیاری دور ه آموزشی قانون تامین اجتماعی در تاریخهای ششم و هفتم مهرماه سال جاری با حضور 25 نفر از مدیران و کارشناسان ذیربط در سالن آموزش شرکت گاز استان برگزار گردید .
1395/7/10 شنبه
....
بهره مندی چهل و هشت هزارو سیصدو هفت خانواری شهرستان لردگان از گاز طبیعی در استان چهارمحال و بختیاری  
سیامک حیدری ( مدیر عامل شرکت گاز استان چهار محال و بختیاری ) در دومین بازدید شهرستانی خود، از شرکت گاز شهرستان لردگان بازدید نمود .وی با بیان این که شهرستان لردگان با 46555 مشترک به میزان 87 در صد از کل جمعیت شهری و روستایی خود را از نعمت گاز طبیعی بهره مند ساخته است، تمام تلاشهای شرکت گاز استان در امر گازرسانی به مناطق جنگلی ،کوهستانی و صعب العبور را در راستای محرومیت زدایی و توسعه عدالت اجتماعی دانست و از زحمات کلیه همکاران ذیربط تقدیر به عمل آورد .
1395/6/31 چهارشنبه
....
برگزاری دوره آموزشی اصول اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی و تجزیه وتحلیل آن درشرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری دوره آموزشی اصول اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی و تجزیه وتحلیل آن در سالن آموزش شرکت گاز استان برگزار شد . خانم حبیب پور (رئیس واحد آموزش شرکت گاز استان ) هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء سطح علمی شرکت کنندگان در جهت آشنایی با روش اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی و تجزیه و تحلیل آن ذکر کرد و ابراز امیدواری نمود این دوره که با حضور 30 نفر از تکنسینها وکارشناسان بازرسی فنی و خوردگی و حفاظت از زنگ برگزار شده بتواند تاثیر بسزایی در جهت نگهداری بهینه و صحیح از شبکه های گازرسانی داشته باشد .
1395/6/29 دوشنبه
....
برگزاری پنجمین جلسه امور بهره برداری در شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری پنجمین جلسه هماهنگی امور بهره برداری با حضور مدیر عامل شرکت گاز استان در سالن جلسات این شرکت برگزار شد . سیامک حیدری (مدیرعامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری ) ضمن تشکر از همکاران گفت :نظر به این که تامین نقدینگی شرکت و اجرای پروژه های گازرسانی منوط به وصول مطالبات می باشد، همکاران می بایستی نهایت تلاش خود را با رعایت اصل احترام برای مشتریان سازمان در جهت وصول مطالبات معوقه بنمایند. وی همچنین تاکید کرد همه کارکنان مرتبط با موضوع پیمانهای مختلف قبل و بعداز شروع پیمانها می بایستی به صورت مستمر در خصوص مفاد پیمانها مطالعه دقیق داشته باشند و به نحوی برنامه ریزی کنند که نواقص پیمانهای گذشته در آینده تکرار نشود .
1395/6/28 يكشنبه
....
دیدار مدیرعامل شرکت گاز استان با نماینده ولایت فقیه و امام جمعه شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری همزمان با آغاز هفته ولایت سیامک حیدری ( مدیر عامل شرکت گاز استان ) با نماینده ولایت فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد دیدار کرد . آقای حیدری با ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد شرکت گاز در امر گاز رسانی و ارائه خدمات به مردم گفت : شرکت گاز استان با تکیه بر شعار گاز محور توسعه است در راستای محرومیت زدایی ،توسعه عدالت اجتماعی و.. .نهایت تلاش خود را در امر گازرسانی به اقصی نقاط استان نموده و کارنامه موفقی رادر این زمینه به ثبت رسانده است وی گازرسانی به مناطق محروم ،صعب العبور ، جنگلی و کوهستانی منطقه خصوصا دوآب صمصامی و بازفت را در نیز درهمین راستا اعلام کردو گفت :مسیر اجرای گازرسانی به منطقه سرآقاسید از سمت کوهرنگ و استان لرستان مورد برسی قرار گرفته و درحال پیگیری است وی از زحمات کلیه همکاران ذیربط در شرکت گاز قدردانی نمود .
1395/6/23 سه شنبه
....
بهره برداری از شبکه های گاز 17 روستای شهرستان اردل در استان چهارمحال و بختیاری همزمان با هفته دولت  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری ،همزمان با ششمین روز از هفته دولت از گازرسانی به 17 روستای عزت آباد ،دورک قنبری ،شکر آبادو...از بخش میانکوه دهستان شلیل و همچنین روستاهای ده کهنه هلو سعد ،تولدان علیا و سفلی و...از بخش میانکوه دهستان میانکوه، از توابع شهرستان اردل استان چهارمحال و بختیاری بهره برداری شد . جناب آقای قاسم سلیمانی (استاندار استان چهارمحال و بختیاری) در آیین افتتاحیه این طرحهابا اشاره به اقدامات بسیار ارزنده دولت تدبیر و امید در عرصه های مختلف گفت : در راستای محرومیت زدایی و ایجاد عدالت اجتماعی ،دولت طی سه سال گذشته در امر گازرسانی در استان هزینه ای معادل حدود 117 میلیارد تومان را در کارنامه خود ثبت کرده است.
1395/6/17 چهارشنبه
....
کسب رتبه ممتاز در زمینه حمایت از حقوق مصرف کنندگان توسط شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری  
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری در جشنواره شهیدرجایی سال 95 که در سالن غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرکرد برگزار گردید از بهترینهای دستگاههای اجرایی استان در زمینه های مختلف تجلیل شد . مهندس قاسم سلیمانی (استاندار استان چهارمحال و بختیاری ) ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از عملکرد خوب دستگاههای اجرایی استان در سال گذشته تقدیر کرد و گفت : خدمت رسانی مطلوب و شایسته به مردم انتظار دولت است و همه سازمانها می بایستی اهداف و برنامه های خود را همسو با این امر مهم تعریف نمایند.
1395/6/14 يكشنبه
....
پدافند غیرعامل
توصیه های ایمنی در مورد زلزله
 • 1395/10/1 چهارشنبه توصیه های ایمنی در مورد زلزله
  1- منزل خودرابراساس اصول مهندسی زلزله بسازید و در این مورد از افراد متخصص بهره بگیرید. 2- با صحبت در مورد زلزله، اعضای خانواده را با این پدیده آشنا کرده تا ترس حاصل از آن کاهش یافته و در نتیجه در هنگام بروز حادثه عملکرد صحیحی داشته باشند. 3- در راستای امر فوق برای فرزندان کتاب و فیلم‌های آموزشی تهیه کنید و با هم آنها را بررسی کنید. 4- با شرکت در کلاس‌های هلال‌احمر اصول کمک‌های اولیه را آموخته و به اعضای خانواده آموزش دهید. 5- با مراکزی که در خصوص ایمن‌سازی فعالیت دارند، جهت کسب اطلاعات بیشتر ارتباط داشته باشید. 6- جهت تبادل نظر با دبیران، بامدرسة فرزندان خود در ارتباط باشید. 7- نقاط ضعف منزل را شناسایی کرده وآنهارفع کنید. 8- نقاط امن منزل را به اعضای خانواده معرفی کنید. (مانند:زیر میزهای محکم، چارچوب در، کنار بعضی از دیوارهای داخلی، گوشة اتاق) 9- نحوه‌ی پناه‌گیری را خود آموخته و به اعضای خانواده نیز آموزش دهید. 10- راههای خروج اضطراری را به اعضای خانواده نشان دهید. 11-در طی سال حداقل دو بار مانور زلزله را انجام دهید. 12-شیشه را بانوار چسب یا نایلون‌های بی‌رنگ ایمن کنید. 13- میز مطالعه و مبلمان را
  1- منزل خودرابراساس اصول مهندسی زلزله بسازید و در این مورد از افراد متخصص بهره بگیرید.
  2- با صحبت در مورد زلزله، اعضای خانواده را با این پدیده آشنا کرده تا ترس حاصل از آن کاهش یافته و در نتیجه در هنگام بروز حادثه عملکرد صحیحی داشته باشند.
  3- در راستای امر فوق برای فرزندان کتاب و فیلم‌های آموزشی تهیه کنید و با هم آنها را بررسی کنید.
  4- با شرکت در کلاس‌های هلال‌احمر اصول کمک‌های اولیه را آموخته و به اعضای خانواده آموزش دهید.
  5- با مراکزی که در خصوص ایمن‌سازی فعالیت دارند، جهت کسب اطلاعات بیشتر ارتباط داشته باشید.
  6- جهت تبادل نظر با دبیران، بامدرسة فرزندان خود در ارتباط باشید.
  7- نقاط ضعف منزل را شناسایی کرده وآنهارفع کنید.
  8- نقاط امن منزل را به اعضای خانواده معرفی کنید. (مانند:زیر میزهای محکم، چارچوب در، کنار بعضی از دیوارهای داخلی، گوشة اتاق)
  9- نحوه‌ی پناه‌گیری را خود آموخته و به اعضای خانواده نیز آموزش دهید.
  10- راههای خروج اضطراری را به اعضای خانواده نشان دهید.
  11-در طی سال حداقل دو بار مانور زلزله را انجام دهید.
  12-شیشه را بانوار چسب یا نایلون‌های بی‌رنگ ایمن کنید.
  13- میز مطالعه و مبلمان را از پنجره دور کنید.
  14- لوازم سنگین مانند گلدان را از سقف آویزان نکنید و تا حد امکان لوازم پلاستیکی سبک را جایگزین لوازم شیشه‌ای کنید.
  15- لامپ‌های مهتابی را با حفاظ ایمن کنید.
  16- جعبة کمک‌های اولیه و کپسول آتش‌نشانی را تهیه کرده،‌ نحوة استفاده از آن را آموخته و به اعضای خانواده نیز آموزش دهید.
  17- لولة گاز و آب را به شیر برش خود کار مجهز کنید.
  18- بهتر است در منزل از آبگرم‌کن ایستاده استفاده کنید زیرا آب داخل مخزن آن بعد از زلزله بسیار مفید است و آن را توسط اتصالات مخصوص به دیوار محکم کنید.
  19- کیف ایمنی را تهیه کرده و در جای امن قرار دهید.
  20-مواد آتش‌زا و خطرآفرین را از خانه دور کنید.
  21-در مسیر پله‌ها و راهرو وسایلی مانند گلدان، سطل زباله و غیره قرار ندهید تا هنگام خروج اضطراری مشکل آفرین نباشند.
  22-برای هر یک از اعضای خانواده کارت شناسایی تهیه کنید؛ به‌طوریکه همیشه آن را به‌همراه داشته باشند. مشخصات کارت:
  - مشخصات فردی
  - آدرس منزل
  - تلفن(های) تماس ضروری
  - گروه خونی
  - بیماری خاص و داروی ویژه در صورت ابتلا

  ب: توصیه های ایمنی درهنگام زلزله
  1- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  2- به‌سمت درب خروج هجوم نبرید.
  3- ازآسانسور استفاده نکنید.

  ب-1- داخل منزل:
  1- به زیر میزرفته و با دو دست محکم پایه‌های میز را بگیرید.
  2-در چهارچوب در، گوشه اتاق و زیر ستون های اصلی نیز می‌توانید پناه بگیرید.
  3-اگر در طبقات زیرزمین هستید، در مکانی امن جای گرفته و تا پایان لرزش آنجا بمانید.
  4- در راه پله با دو دست سر را گرفته، بنشینید و خود را به یک سمت پله بکشانید و از بالا یا پایین رفتن بپرهیزید.
  5- از قفسه‌ها فاصله بگیرید.

  ب-2- داخل حیاط:
  1- ضمن حفظ آرامش از دیوار و ساختمان منزل فاصله بگیرید.
  2- در جای مناسب نشسته و با دو دست سر خود را بگیرید.

  ب-3- در خیابان:
  1- از ساختمان‌های بلند و تیرهای برق فاصله بگیرید و ضمن این کار مراقب اطراف نیز باشید. (مثل سایرافراد و اتومبیل‌ها و غیره)
  2- به فضای باز رفته و در مکانی امن پناه بگیرید.
  3- اگر فضای باز و امن در دسترس نبود، به کنار ماشین‌هایی که پارک شده‌اند بروید، بنشینید و با دو دست محکم از سر خود محافظت کنید.

  ب-4- در جاده:
  1- اگر در حال رانندگی هستید، با حفظ آرامش اتومبیل را هدایت کرده و در صورت امکان آن را در یک مکان مناسب پارک کرده و از آن فاصله بگیرید زیرا امکان برخورد سایر اتومبیل‌ها وجود دارد.
  2- اگر به‌عنوان مسافر در داخل اتومبیل یا اتوبوس حضور دارید، با دو دست، محکم صندلی یا میلة اتوبوس را گرفته و سر خود را به پایین خم کنید.
  توجه:
  • در هنگام زلزله درصورتی از جای خود حرکت کنید که مطمئن باشید، حداکثردر عرض 10 ثانیه به مکان امن خواهید رسید. در غیر این صورت در نزدیکترین مکانی که امنیت نسبی دارد پناه بگیرید.
  • درتمام حالات اگر نزدیک درب خروجی طبقه همکف هستید، با احتیاط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید و مراقب اشیاء پرتابی از ساختمان‌ها باشید.
  • در تمام حالات تا اتمام لرزش‌ها در جای خود ثابت بمانید و پس از آن ضمن اطمینان از سلامتی خود، با احتیاط از محیط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید.

  ج: توصیه‌های ایمنی بعد از زلزله
  1- خونسردی وآرامش خود را حفظ کنید.
  2- بعد از اتمام لرزش‌ها و پس از بررسی و اطمینان از وضعیت سلامتی خود، با احتیاط از محل خارج شوید و به محیط امنی بروید.
  3- اعضای خانواده که زیر آوار نمانده‌اند را پیدا کرده و از وضعیت سلامتی آن‌ها اطمینان حاصل کنید.
  4- در صورت آسیب‌دیدگی جزئی به‌کمک دیگران، خود را به‌صورت سرپایی مداوا کرده و سپس به کمک سایرین و زیر آوارماندگان بشتابید.
  5- مجروحین را بسیار با احتیاط حرکت دهید.
  6- از تجمع بی‌مورد در اطراف مجروحین بپرهیزید.
  7- به نیروهای انتظامی و هلال احمر کمک کنید و از دستورات آنها پیروی کنید.
  8-از وارد شدن به محل‌های نیمه تخریب بپرهیزید.
  9-به محض استشمام بوی گاز در صورت امکان فلکه اصلی را قطع کنید و اگر نتوانستید، فوراً محل را ترک کنید.
  10-آتش‌سوزی‌های کوچک را مهار کنید.
  11-جهت جلوگیری از شیوع بیماری‌، مواد آلوده را از محیط دور ساخته یا با خاک بپوشانید.
  12- از طریق رادیو ترانزیستوری از دستورات مسئولین مطلع شده و از آن‌ها پیروی کنید.
  13-مراقب پس‌لرزه‌ها باشید.
  14- مکانی امن را جهت استراحت و ذخیره مواد دارویی و غذایی آماده کنید.
  15- مواد دارویی و غذایی را به موقع و صحیح مصرف کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.
  16- در موارد بسیار ضروری، از تلفن استفاده کنید.
  17- جهت روشنایی محیط از چراغ قوه استفاده کنید زیرا روشن کردن کبریت ممکن است باعث انفجارشود. (به‌علت نشت گاز)
  18- بعد از زلزله ساختمان را مورد بررسی قرارداده و به محل‌های ترک خورده وارد نشوید و برای تعمیر آنها برنامه‌ریزی کنید.

  در پایان یادآور می‌شویم که ما زمانی از زلزله کمتر آسیب خواهیم دید که:
  ٭ساختمان براساس اصول مهندسی زلزله ساخته شده باشد.
  ٭٭اگر اقدامات قبل و حین زلزله با دقت انجام گرفته شده باشد، سپس اقدامات فوق می‌توانند به ماکمک کنند.
  ٭٭اگر اقدامات قبل و حین زلزله با دقت انجام گرفته شده باشد، سپس اقدامات فوق می‌توانند به ماکمک کنند.

  الف: توصیه‌های ایمنی قبل از زلزله
  1- به توصیه‌های ایمنی دبیران و والدین عمل کنید.
  2- پیشنهادهای مطرح شده در مدرسه را به خانه منتقل نمایید و بالعکس.
  3- در رابطه با زلزله و راه‌های مقابله با آن به‌صورت انفرادی یا گروهی مطالعه کرده و نتایج آن را به‌صورت مقاله، روزنامه دیواری، عکس، نقاشی، کاریکاتور و غیره به اطلاع سایرین برسانید.
  4- نقاط ضعف و قوّت مدرسه و خانه را بررسی کرده و آن را به مدیر مدرسه و والدین اطلاع دهید و جهت رفع نقایص به آنها کمک کنید.
  5- در ایام تابستان و اوقات فراغت، در کلاس‌های هلال‌احمر شرکت کنید.
  6- مکان‌های امن در کلاس و خانه را جهت پناه‌گیری در هنگام زلزله، بررسی کرده و به‌خاطر بسپارید. این مکان‌ها را به سایرین نیز معرفی کنید.
  7- مانور زلزله را حداقل دو بار در سال در مدرسه و خانه انجام دهید.
  8- روش‌های امداد و احیای حیات را از دبیران و افراد متخصص فرا گرفته و آن را به هم‌کلاسی‌ها و اعضای خانواده بیاموزید.
  9- به‌صورت انفرادی یا گروهی کیف ایمنی را تهیه کرده و در اختیار مدرسه قرار دهید.
  10-تهیه کیف ایمنی، جعبة کمک‌های اولیه و کپسول آتش‌نشانی را به والدین نیز پیشنهاد دهید.
  11-روش‌های مهار آتش را به خوبی فرا گیرید.
  12-مکان کنتور آب، برق، گاز را در خانه و مدرسه به‌خاطرسپرده تا در صورت لزوم نسبت به قطع آن‌ها اقدام کنید. (البته باید نحوة کار با آنها را نیز یاد بگیرید)
  13-در خانه هر گونه مادة آتش‌زا و خطرآفرین را به بیرون خانه منتقل کنید.
  14-در خانه و کلاس شیشه‌ها را با نوار چسب یا نایلون‌های بی‌رنگ ایمن کنید.
  15- لوازم سنگین را به طبقات پایین قفسه‌ها وکمدها انتقال دهید.
  16- قفسه‌ها و کمدها را به‌وسیلة بست‌های(L) ، به دیوار متصل کنید.
  17- بر روی لامپ‌های مهتابی جهت جلوگیری از سقوط آنها حفاظ قرار دهید.
  18- در راه پلّه و راهروی منزل، وسایلی مانند گلدان قرار ندهید تا هنگام خروج اضطراری مزاحمت ایجاد نکنند.
  ٭٭٭موارد فوق را در مدرسه نیز انجام دهید.
  19-موارد زیر را در یک کارت یادداشت کرده و در کیف مدرسه، کیف پول یا کیف گردنبند قرار دهید:
  - مشخصات فردی
  - آدرس منزل
  - تلفن(های) تماس ضروری
  - گروه خونی
  - بیماری خاص و داروی ویژه درصورت ابتلا
  20- با مراکز مرتبط با مسئلة زلزله، جهت کسب اطلاعات و راهنمایی‌های لازم ارتباط برقرار کنید و نتایج حاصل را به سایرین اطلاع دهید.

  ب: توصیه‌های ایمنی در هنگام زلزله
  1- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  2- به‌سمت درب‌ خروج هجوم نبرید.
  3- از دستورات معلم و والدین اطاعت کنید.
  4- از آسانسور استفاده نکنید.
  ب-1- داخل کلاس(اتاق):
  1- به زیر میز رفته و با دو دست محکم پایه‌های میز را بگیرند.
  2-در چهارچوب در، گوشه کلاس(اتاق) و زیر ستون‌های اصلی نیز می‌توانید پناه بگیرید.
  3-اگر در طبقات زیرزمین هستید، در مکانی امن جای گرفته و تا پایان لرزش آنجا بمانید.

  ب-2- داخل سالن:
  1- به گوشة سالن و یا زیر ستون‌های اصلی رفته و خود را به دیوار بچسبانید.
  2- در راه پله با دو دست سر را گرفته، بنشینید وخود را به یک سمت پله بکشانید و از بالا یا پایین رفتن بپرهیزید.

  ب-3- داخل آزمایشگاه، کارگاه وکتابخانه:
  1- ازقفسه‌ها فاصله بگیرید.
  2- به زیر میز رفته و ضمن گرفتن پایه‌های آن، از سر خود محافظت کنید.

  ب-4- داخل حیاط:
  1- ضمن حفظ آرامش از دیوار و ساختمان مدرسه فاصله بگیرید.
  2- در جای مناسب نشسته و با دو دست سر خود را بگیرید.

  ب-5- درخیابان:
  1-از ساختمان‌های بلند و تیرهای برق فاصله بگیرید و در ضمن مراقب اطراف باشید.(مثل سایر افراد و اتومبیل‌ها و غیره)
  2- به فضای باز رفته و در مکانی امن پناه بگیرید.
  3- اگر فضای باز و امن در دسترس نبود، در کنار ماشین‌هایی که پارک شده‌اند بروید، بنشینید و با دو دست محکم از سر خود محافظت کنید.
  توجه:
  • در هنگام زلزله درصورتی از جای خود حرکت کنید که مطمئن باشید، حداکثردر عرض 10 ثانیه به مکان امن خواهید رسید. در غیر این صورت در نزدیکترین مکانی که امنیت نسبی دارد پناه بگیرید.
  • درتمام حالات اگر نزدیک درب خروجی طبقه همکف هستید، با احتیاط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید و مراقب اشیاء پرتابی از ساختمان‌ها باشید.
  • در تمام حالات تا اتمام لرزش‌ها در جای خود ثابت بمانید و پس از آن ضمن اطمینان از سلامتی خود، با احتیاط از محیط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید.

  ج:توصیه های ایمنی بعدازلزله
  1- بعد از اتمام لرزش‌ها پس از بررسی و اطمینان از وضعیت سلامتی خود، با احتیاط از محل خارج شوید و به محیط امنی بروید.
  2- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  3- هم‌کلاسی‌ها و دبیر(یا اعضای خانواده که سالم هستند) را پیدا کرده و با هماهنگی عمل کنید.
  4- در صورت آسیب‌دیدگی جزئی، به‌کمک دیگران خود را به‌صورت سرپایی مداوا کرده و سپس به کمک سایرین بشتابید.
  5-از پراکنده شدن پرهیز کنید.
  6- مجروحین را بسیار با احتیاط حرکت دهید.
  7- از تجمع بی‌مورد در اطراف مجروحین بپرهیزید.
  8- به نیروهای انتظامی و هلال‌احمر کمک کنید و از دستورات آنها پیروی کنید.
  9-از وارد شدن به محل‌های نیمه تخریب بپرهیزید.
  10-به محض استشمام بوی گاز در صورت امکان فلکه اصلی را قطع کنید و اگر نتوانستید، فوراً محل را ترک کنید.
  11-آتش‌سوزی‌های کوچک را مهار کنید.
  12-جهت جلوگیری از شیوع بیماری‌، مواد آلوده را از محیط دور ساخته یا با خاک بپوشانید.
  13-از طریق رادیو از دستورات مسئولین مطلع شده و آنها را انجام دهید.
  14-مراقب پس لرزه‌ها باشید.
  15- مکانی امن را جهت استراحت و ذخیره مواد دارویی و غذایی آماده کنید.
  16- مواد دارویی و غذایی را به‌موقع و صحیح مصرف کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.
  17-در موارد بسیارضروری، از تلفن استفاده کنید.


  الف: توصیه‌های ایمنی قبل از زلزله
  1- به توصیه‌های ایمنی دبیران و والدین عمل کنید.
  2- پیشنهادهای مطرح شده در مدرسه را به خانه منتقل نمایید و بالعکس.
  3- در رابطه با زلزله و راه‌های مقابله با آن به‌صورت انفرادی یا گروهی مطالعه کرده و نتایج آن را به‌صورت مقاله، روزنامه دیواری، عکس، نقاشی، کاریکاتور و غیره به اطلاع سایرین برسانید.
  4- نقاط ضعف و قوّت مدرسه و خانه را بررسی کرده و آن را به مدیر مدرسه و والدین اطلاع دهید و جهت رفع نقایص به آنها کمک کنید.
  5- در ایام تابستان و اوقات فراغت، در کلاس‌های هلال‌احمر شرکت کنید.
  6- مکان‌های امن در کلاس و خانه را جهت پناه‌گیری در هنگام زلزله، بررسی کرده و به‌خاطر بسپارید. این مکان‌ها را به سایرین نیز معرفی کنید.
  7- مانور زلزله را حداقل دو بار در سال در مدرسه و خانه انجام دهید.
  8- روش‌های امداد و احیای حیات را از دبیران و افراد متخصص فرا گرفته و آن را به هم‌کلاسی‌ها و اعضای خانواده بیاموزید.
  9- به‌صورت انفرادی یا گروهی کیف ایمنی را تهیه کرده و در اختیار مدرسه قرار دهید.
  10-تهیه کیف ایمنی، جعبة کمک‌های اولیه و کپسول آتش‌نشانی را به والدین نیز پیشنهاد دهید.
  11-روش‌های مهار آتش را به خوبی فرا گیرید.
  12-مکان کنتور آب، برق، گاز را در خانه و مدرسه به‌خاطرسپرده تا در صورت لزوم نسبت به قطع آن‌ها اقدام کنید. (البته باید نحوة کار با آنها را نیز یاد بگیرید)
  13-در خانه هر گونه مادة آتش‌زا و خطرآفرین را به بیرون خانه منتقل کنید.
  14-در خانه و کلاس شیشه‌ها را با نوار چسب یا نایلون‌های بی‌رنگ ایمن کنید.
  15- لوازم سنگین را به طبقات پایین قفسه‌ها وکمدها انتقال دهید.
  16- قفسه‌ها و کمدها را به‌وسیلة بست‌های(L) ، به دیوار متصل کنید.
  17- بر روی لامپ‌های مهتابی جهت جلوگیری از سقوط آنها حفاظ قرار دهید.
  18- در راه پلّه و راهروی منزل، وسایلی مانند گلدان قرار ندهید تا هنگام خروج اضطراری مزاحمت ایجاد نکنند.
  ٭٭٭موارد فوق را در مدرسه نیز انجام دهید.
  19-موارد زیر را در یک کارت یادداشت کرده و در کیف مدرسه، کیف پول یا کیف گردنبند قرار دهید:
  - مشخصات فردی
  - آدرس منزل
  - تلفن(های) تماس ضروری
  - گروه خونی
  - بیماری خاص و داروی ویژه درصورت ابتلا
  20- با مراکز مرتبط با مسئلة زلزله، جهت کسب اطلاعات و راهنمایی‌های لازم ارتباط برقرار کنید و نتایج حاصل را به سایرین اطلاع دهید.

  ب: توصیه‌های ایمنی در هنگام زلزله
  1- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  2- به‌سمت درب‌ خروج هجوم نبرید.
  3- از دستورات معلم و والدین اطاعت کنید.
  4- از آسانسور استفاده نکنید.
  ب-1- داخل کلاس(اتاق):
  1- به زیر میز رفته و با دو دست محکم پایه‌های میز را بگیرند.
  2-در چهارچوب در، گوشه کلاس(اتاق) و زیر ستون‌های اصلی نیز می‌توانید پناه بگیرید.
  3-اگر در طبقات زیرزمین هستید، در مکانی امن جای گرفته و تا پایان لرزش آنجا بمانید.

  ب-2- داخل سالن:
  1- به گوشة سالن و یا زیر ستون‌های اصلی رفته و خود را به دیوار بچسبانید.
  2- در راه پله با دو دست سر را گرفته، بنشینید وخود را به یک سمت پله بکشانید و از بالا یا پایین رفتن بپرهیزید.

  ب-3- داخل آزمایشگاه، کارگاه وکتابخانه:
  1- ازقفسه‌ها فاصله بگیرید.
  2- به زیر میز رفته و ضمن گرفتن پایه‌های آن، از سر خود محافظت کنید.

  ب-4- داخل حیاط:
  1- ضمن حفظ آرامش از دیوار و ساختمان مدرسه فاصله بگیرید.
  2- در جای مناسب نشسته و با دو دست سر خود را بگیرید.

  ب-5- درخیابان:
  1-از ساختمان‌های بلند و تیرهای برق فاصله بگیرید و در ضمن مراقب اطراف باشید.(مثل سایر افراد و اتومبیل‌ها و غیره)
  2- به فضای باز رفته و در مکانی امن پناه بگیرید.
  3- اگر فضای باز و امن در دسترس نبود، در کنار ماشین‌هایی که پارک شده‌اند بروید، بنشینید و با دو دست محکم از سر خود محافظت کنید.
  توجه:
  • در هنگام زلزله درصورتی از جای خود حرکت کنید که مطمئن باشید، حداکثردر عرض 10 ثانیه به مکان امن خواهید رسید. در غیر این صورت در نزدیکترین مکانی که امنیت نسبی دارد پناه بگیرید.
  • درتمام حالات اگر نزدیک درب خروجی طبقه همکف هستید، با احتیاط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید و مراقب اشیاء پرتابی از ساختمان‌ها باشید.
  • در تمام حالات تا اتمام لرزش‌ها در جای خود ثابت بمانید و پس از آن ضمن اطمینان از سلامتی خود، با احتیاط از محیط خارج شده و به فضای باز و مکان امن بروید.

  ج:توصیه های ایمنی بعدازلزله
  1- بعد از اتمام لرزش‌ها پس از بررسی و اطمینان از وضعیت سلامتی خود، با احتیاط از محل خارج شوید و به محیط امنی بروید.
  2- خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید.
  3- هم‌کلاسی‌ها و دبیر(یا اعضای خانواده که سالم هستند) را پیدا کرده و با هماهنگی عمل کنید.
  4- در صورت آسیب‌دیدگی جزئی، به‌کمک دیگران خود را به‌صورت سرپایی مداوا کرده و سپس به کمک سایرین بشتابید.
  5-از پراکنده شدن پرهیز کنید.
  6- مجروحین را بسیار با احتیاط حرکت دهید.
  7- از تجمع بی‌مورد در اطراف مجروحین بپرهیزید.
  8- به نیروهای انتظامی و هلال‌احمر کمک کنید و از دستورات آنها پیروی کنید.
  9-از وارد شدن به محل‌های نیمه تخریب بپرهیزید.
  10-به محض استشمام بوی گاز در صورت امکان فلکه اصلی را قطع کنید و اگر نتوانستید، فوراً محل را ترک کنید.
  11-آتش‌سوزی‌های کوچک را مهار کنید.
  12-جهت جلوگیری از شیوع بیماری‌، مواد آلوده را از محیط دور ساخته یا با خاک بپوشانید.
  13-از طریق رادیو از دستورات مسئولین مطلع شده و آنها را انجام دهید.
  14-مراقب پس لرزه‌ها باشید.
  15- مکانی امن را جهت استراحت و ذخیره مواد دارویی و غذایی آماده کنید.
  16- مواد دارویی و غذایی را به‌موقع و صحیح مصرف کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.
  17-در موارد بسیارضروری، از تلفن استفاده کنید.
اخبار
تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیر عامل
 • 1395/12/23 دوشنبه تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیر عامل
  مقام معظم رهبری : این موضوع را هم ابلاغ کرده ام هم تاکید می کنم، تدابیر کارساز در باب پدافند غیر عامل را عملی کنید. مقام معظم رهبری : پدافند غیر عامل مثل مصونیت سازی بدن انسان است. از درون ما را مصون می‌کند. معنایش این است که ولو دشمن تهاجمی هم بکند و زحمتی هم بکشد و ضرب و زوری هم بزند، اثری نخواهد کرد.
  مقام معظم رهبری : "این موضوع را هم ابلاغ کرده ام هم تاکید می کنم، تدابیر کارساز در باب پدافند غیر عامل را عملی کنید."

  مقام معظم رهبری:"امروز اهمیت پدافند غیرعامل قاعدتا برای مسئولی نبایستی شناخته شده باشد اهتمام شما کار را پیش می برد."

  مقام معظم رهبری:"اگر پدافند غیر عامل نباشد تمامی دستاوردهایفرهنگی،اقتصادی،علمیوسیاسیدریکروز هدرمیرود."

  مقام معظم رهبری : "پدافند غیر عامل مانند شعله ای بلند شود."

  مقام معظم رهبری :
  پدافند غیر عامل مثل مصونیت سازی بدن انسان است. از درون ما را مصون می‌کند.
  معنایش این است که ولو دشمن تهاجمی هم بکند و زحمتی هم بکشد و ضرب و زوری هم بزند، اثری نخواهد کرد.

  مقام معظم رهبری : "پدافند غیر عامل یک اصل خواهد بود برای همیشه ، نه یک مقطع خاص "

  پدافند غیرعامل = کاهش آسیب پذیری، افزایش پایداری، بدون سلاح و افزایش پایداری در برابر تهدید اتنظامی

  دفاع غیرنظامی = شامل نحوه سازماندهی، اداره، بکارگیری و تأمین نیازمندیهای حیاتی مردم در شرایط جنگ.

  پدافند غیرعامل به کلیه اقدامات و تدابیری گفته می شود که بدون استفاده از سلاح موجب کاهش آسیب پذیری، تلفات وخسارات و افزایش پایداری بشود.


  بیانات مقام معظم رهبری
  • تنها راه مقابله با تهدیدها این است که وضعیت داخلی به گونه ای ساماندهی شود که دشمن از پیروزی خود مطمئن نباشد و زمینه را برای ماجراجویی فراهم نبیند.
  • ندانستن اینکه دشمن چه در سر دارد و چه می خواهد بکند ، غفلتی است که ممکن است ما را از امکان برخورد و امکان دفاع محروم کند.

  اینکه مابه مسئله پدافند غیر عامل با نگاه علمی نگاه بکنیم و مسئله را از سطح ظاهر فقط نبینیم ، بلکه ریشه های مسئله را پیدا کنیم و ساز و کار های علمی آن را کشف کنیم و ببینیم چکار باید کرد ، این خوب است.
  مقام معظم رهبری
صعودزمستانی سخت به قله 3680 متری کلار توسط گروه کوهنوردی مهرگان شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری
 • 1395/11/27 چهارشنبه صعودزمستانی سخت به قله 3680 متری کلار توسط گروه کوهنوردی مهرگان شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری گروه کوهنوردی مهرگان این شرکت به سرپرستی آقای بهزاد راستی و اعضای گروه (نادر یوسفی ، محمد مرادی ،غلامرضا خلیل زاده ،حسن رحیمی ،محمد رحیمی ، علیرضا میرزایی، مصطفی باقری، خانم علی اکبری و خانم قاسمی ) به مناسبت دهه مبارک فجر عازم کوه کلار گندمان شدند ودر یک برنامه یک روزه به همراه گروههای منتخب استان موفق به فتح این قله شدند .
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری گروه کوهنوردی مهرگان این شرکت به سرپرستی آقای بهزاد راستی و اعضای گروه (نادر یوسفی ، محمد مرادی ،غلامرضا خلیل زاده ،حسن رحیمی ،محمد رحیمی ، علیرضا میرزایی ، مصطفی باقری، خانم علی اکبری و خانم قاسمی ) به مناسبت دهه مبارک فجر عازم کوه کلار گندمان شدند ودر یک برنامه یک روزه به همراه گروههای منتخب استان موفق به فتح این قله شدند .
  آقای راستی سرپرست گروه گفت : کوه کلار با ارتفاعی در حدود 3680 متر ،یکی از قلل معروف زاگرس است که به دلیل قرار گرفتن دریاچه قزل گل بر فراز آن از معروفیت بالایی برخوردار است . این قله در روستای نصیراباد از توابع گندمان شهرستان بروجن واقع شده و چشم انداز دل انگیزی به تالاب بین المللی گندمان دارد .وی ضمن تقدیر از همنوردان خود در این برنامه سخت زمستانی که در دمای 15 درجه زیر صفرو بوران و برف انجام شد ، از همکاری کمیته ورزش شرکت گاز استان در جهت اجرای منظم برنامه های تنظیم شده قدردانی کرد .
  شایان ذکر است آقای غلامعلی کریمیان ( رئیس امور مالی و پشتیبانی و رئیس کمیته ورزش شرکت گاز استان ) نیز ضمن تبریک دهه مبارک فجر، شرکت در چنین برنامه عظیمی توسط کارکنان کوهنورد را بسیار ارزنده دانست و از فعالیتهای گروه کوهنوردی مهرگان و صلابت و استواری آنها در اجرای منظم برنامه ها تقدیر و برادامه حمایتها از این گروه تاکید نمود .
کسب تندیس سیمین خدمات سبزتوسط شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری
 • 1395/11/26 سه شنبه کسب تندیس سیمین خدمات سبزتوسط شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری ،همزمان با هجدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز کشور که در محل سالن همایشهای بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست کشور و با حضور سرکار خانم دکتر ابتکار(معاون رئیس جمهورو رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ) برگزار گردید از شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری به عنوان واحد خدماتی سبز درسال 94 با اهداء تندیس سیمین تقدیر به عمل آمد .
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری ،همزمان با هجدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز کشور که در محل سالن همایشهای بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست کشور و با حضور سرکار خانم دکتر ابتکار(معاون رئیس جمهورو رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ) برگزار گردید از شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری به عنوان واحد خدماتی سبز درسال 94 با اهداء تندیس سیمین تقدیر به عمل آمد .
  سیامک حیدری (مدیرعامل شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری ) ضمن در یافت تندیس از سرکار خانم ابتکار ، با بیان این که رابطه بین توسعه و محیط زیست دوطرفه بوده و غفلت از محیط زیست اهداف توسعه را تضعیف خواهد کرد گفت :محیط زیست متعلق به همه نسلهاست و کوتاهی ما در حفاظت از این میراث گرانبها ضربه جبران ناپذیری به نسلهای آینده وارد خواهد کرد بنابراین مسئولیت خطیر و سنگینی درقبال نسلهای آینده در این زمینه برعهده ما گذاشته شده است .
  مهندس شاهرخی (رئیس واحد HSEشرکت گاز استان )گفت : ارزیابی فوق براساس شاخصهای مدیریت پسماند و پساب ،کنترل آلودگی هوا و صوت ،اقدامات آموزش جامع همگانی محیط زیست و عملکرد زیست محیطی واحدها ،ایجاد فضای سبز ،اشاعه فرهنگ و اخلاق زیست محیطی ،کسب گواهینامه ایزو 14000و...توسط سازمان محیط زیست ازبین کلیه واحد خدماتی و صنعتی سطح کشور صورت گرفته است .
  در پایان مدیرعامل شرکت گاز استان از تلاشهای موثر کلیه همکاران به خصوص واحدهای ذیربط که زمینه کسب چنین افتخار عظیمی را فراهم آوردند تقدیر به عمل آورد .
آغاز عملیات اجرایی خط تغذیه گازرسانی به منطقه بازفت از محل گردنه چری استان چهارمحال وبختیاری
 • 1395/11/24 يكشنبه آغاز عملیات اجرایی خط تغذیه گازرسانی به منطقه بازفت از محل گردنه چری استان چهارمحال وبختیاری
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری ،همزمان با آخرین روزهای دهه مبارک فجر عملیات اجرایی خط تغذیه صمصامی – بازفت شهرستان کوهرنگ در محل گردنه های صعب العبور،برف گیر و سخت گذر چری از توابع استان چهارمحال و بختیاری با حضور مقامات کشوری ،استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد .
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری ،همزمان با آخرین روزهای دهه مبارک فجر عملیات اجرایی خط تغذیه صمصامی – بازفت شهرستان کوهرنگ در محل گردنه های صعب العبور،برف گیر و سخت گذر چری از توابع استان چهارمحال و بختیاری با حضور مقامات کشوری ،استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد .
  دکتر حسینی صدرآبادی (قائم مقام معاون پارلمانی رئیس جمهور)ضمن تبریک پیروزی انقلاب و ابلاغ سلام رئیس جمهور به مردم استان از اهتمام دولت برای خدمت رسانی به مردم سخن گفت و اذعان کرد عبور لوله گاز از مناطق صعب العبور وبرف گیر نشانه ای از عزم مسئولین در جهت ارائه خدمت بوده و این خواسته به حق مردم غیور وهمیشه همراه نظام است .
  دکتر کاظمی (نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی )نیز ضمن تبریک دهه فجر انقلاب ،خدمت به مردم را از وظایف مسئولین دانست و گفت: در راستای توسعه مناطق محروم نمایندگان از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد .وی از خدمات شایسته مدیرعامل شرکت گاز استان و همکارانشان در گازرسانی به مناطق محروم قدردانی کرد .
  درادامه این مراسم آقای سیامک حیدری (مدیر عامل شرکت گاز استان )از گازرسانی به منطقه دوآب صمصامی و بازفت به عنوان بزرگترین پروژه گازرسانی بعد از انقلاب در استان یاد کرد وگفت :خدمت رسانی به مردم ،خصوصا در مناطق محروم به عنوان یک فرصت ارزشمند است .
  مدیرعامل شرکت گاز استان ادامه داد: عملیات اجرایی خط تغذیه گازرسانی به شهر بازفت در سه فاز از شهر صمصامی به سمت راهدارخانه گردنه چری در فاز اول ،از راهدارخانه به سمت روستای مورز در فاز دوم و ازروستای مورز به سمت شهر بازفت در فاز سوم ، جمعا به طول 49 کیلومتر با چهار ایستگاه تقلیل فشار و با اعتبار ی بالغ بر سیزده میلیارد تومان انجام خواهد شد .وی ضمن تقدیر از کلیه مسئولین کشوری ،استانی و شهرستانی به جهت همراهی و شرکت در آیین کلنگ زنی این پروژه، با بیان این که به لحاظ سخت گذر بودن منطقه موانع زیادی در اجرای این پروژه ها پیش روی شرکت گاز استان قرار دارد، ضمن درخواست از مسئولین استانی و شهرستانی در همکاری صمیمانه با شرکت گاز استان در جهت تسریع اجرای پروژه، از زحمات کلیه همکاران بالاخص واحدهای مهندسی و اجرای طرحها در عبور از موانع و حل مشکلات فنی پروژه ها تقدیر کرد .وی ابراز امیدواری کرد با تمهیدات صورت گرفته اجرای این خط تغذیه تا پایان سال 97 به بهره برداری کامل رسیده و زمینه گازرسانی به روستاهای پیرامونی را فراهم نماید .
اتصال 4 روستای شهرستان کیار به شبکه گاز طبیعی در استان چهارمحال وبختیاری همزمان با دهه مبارک فجر
 • 1395/11/23 شنبه اتصال 4 روستای شهرستان کیار به شبکه گاز طبیعی در استان چهارمحال وبختیاری همزمان با دهه مبارک فجر
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری پروژه گازرسانی به 4 روستای شهرستان کیار با حضوردکتر حسینی صدر آبادی (قائم مقام معاون پارلمانی رئیس جمهور) ،نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، معاون توسعه منابع انسانی استاندار ،امام جمعه ،فرماندار ،بخشدار ،مدیر عامل شرکت گاز استان و جمعی دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی همزمان با ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی مورد بهره برداری قرار گرفت .
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری پروژه گازرسانی به 4 روستای شهرستان کیار با حضوردکتر حسینی صدر آبادی (قائم مقام معاون پارلمانی رئیس جمهور) ،نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، معاون توسعه منابع انسانی استاندار ،امام جمعه ،فرماندار ،بخشدار ،مدیر عامل شرکت گاز استان و جمعی دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی همزمان با ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی مورد بهره برداری قرار گرفت .
  دکتر حسینی صدرآبادی ضمن تبریک دهه مبارک فجر و ابلاغ سلام گرم رئیس جمهوری به مردم سختکوش ،تلاشگر ،غیور و همیشه در صحنه چهارمحال و بختیاری گفت :مردم شریف این خطه از میهن اسلامی شایسته بهترینها می باشند و تلاش دولتمردان در راستای تحقق خواسته های آنهاست وی ضمن بیان این که دولت طی سالها ی خدمتگزاری خود تلاش زیادی برای رفع محرومیت در جهت کمک به اقشار آسیب پذیر و توسعه عدالت اجتماعی نموده است اجرای پروژه های گازرسانی رادر جهت تحقق این مهم یاد کرد و از زحمات شرکت گاز استان برای گازرسانی به مناطق محروم تقدیر نمود .
  سیامک سلیمانی (معاون توسعه منابع انسانی استاندار )ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر از زحمات شرکت گاز استان در گازرسانی به مناطق محروم و صعب العبور تقدیر کرد .
  سیامک حیدری (مدیر عامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری ) از بهره مندی 16507 خانواری شهرستان کیار از نعمت گاز طبیعی خبر داد و گفت :شهرستان کیار دارای 16587 مشترک شهری و روستایی است که با افتتاح این پروژه ها تعداد روستاهای گاز دار شده در این شهرستان از 28 روستا به 32 روستا رسیده است .وی اذعان کرد برای گازرسانی به این روستاها که عملیات گازرسانی به آنها از سال 93 آغاز شده در مجموع23156متر خط تغذیه 16000 متر شبکه توزیع و همچنین 550 انشعاب اجرا شده است که در مجموع 85700 میلیون ریال هزینه دربر داشته است .
  شایان ذکر است در همین روز عملیات اجرایی گازرسانی به هشت روستای معدن ،سررک ،آبشاران علیا و سفلی ،گل کله ،دره یاس ،دره بید ،دره عشق و با کلنگ زنی در محل روستای معدن با اعتباری بالغ بر 50000 میلیون ریال آغاز شد که پیش بینی می گردد تمامی این پروژه ها تا پایان سال 96 مورد بهره برداری کامل قرار گیرند .
بيشتر


مجری سایت : شرکت سیگما